Цього разу йшлося про ракетні установки та бронетехніку - ще дві системи залпового вогню MARS II (M270) та 200 реактивних снарядів до них. Водночас, пообіцяла Ламбрехт, німецькі інструктори навчатимуть військовослужбовців ЗСУ обслуговувати MARS II. Буде постачено також 50 бронетранспортерів Dingo. Це - броньовані та опційно озброєні колісні машини, що їх застосовують для патрулювання і розвідки. На озброєнні самого Бундесверу - понад 500 таких автомобілів різних модифікацій. За словами глави оборонного відомства, бронеавтомобілі повного захисту Dingo «відмінно зарекомендували себе та зроблять значний внесок у захист солдатів».

Як заявила Ламбрехт, уряд Німеччини й надалі підтримуватиме прогрес України в боротьбі з російською армією. «Утішно бачити успіхи, що їх Україна змогла досягти впродовж останніх днів з допомогою німецької зброї, - наголосила міністр оборони. - Сміливе та успішне проведення операцій Збройними Силами України свідчить, наскільки важливо оперативно надати Україні додаткову військову техніку», - зазначила вона.

Глава оборонного відомства Німеччини також повідомила, що так званий кільцевий обмін з Грецією, котрий готувався упродовж кількох місяців, нині вийшов на «фінішну пряму». За результатами обміну, Греція постачить Україні 40 бойових машин піхоти БМП-1 радянської розробки, а навзамін отримає 40 бойових машин Marder із німецьких запасів. «Техніка зможе бути доправлена з Греції в Україну дуже швидко», - запевнила Ламбрехт учасників конференції Бундесверу. Вона також нагадала, що Бундесвер уже постачив Україні в середині липня три реактивні системи залпового вогню, котрі спроможні вражати військові цілі більшої дальності.

А також зазначила, що подальші поставки озброєнь в Україну не погіршують боєздатність німецьких військ. Це уточнення Ламбрехт зробила не випадково: ще донедавна міністерство оборони Німеччини відмовлялось надавати ЗСУ бронетранспортери Dingo, оскільки вони начебто були терміново необхідні самому Бундесверу. «Жорстокий напад на Україну - це поворотний момент. Ми відкрито підтримуємо українців у їхній мужній боротьбі», - зазначила вона, додавши, що Німеччина також надала притулок для понад мільйона українських біженців від війни.

Водночас у німецькому містечку Нойхарденберг, що в землі Бранденбург, відбулася ще одна подія, під час якої теж обговорювалося питання сприяння Україні у важкий для неї час: зустріч міністрів торгівлі країн «Великої сімки» (G7). Німеччина нині головує у цій групі промислово розвинених країн, до складу якої входять також Франція, Італія, Японія, Канада, США та Велика Британія.

Під час саміту міністр економіки ФРН Роберт Хабек повідомив про створення «карти інвестиційних можливостей» для України. «Для цього відповідні торговельні палати мають об'єднати власний досвід і тим само полегшити іноземним компаніям роботу в країні», - зазначив міністр. Його колеги - глави торговельних відомств - підтримали ідею щодо надання інвестицій в Україну.

Учасники зустрічі обговорили також питання світової торгівлі у світлі нинішньої напруженої ситуації. Переговори велися на теми зміцнення та підвищення стабільності ланцюжків поставок, реформування торгового режиму та боротьби з порушеннями умов конкуренції.

Берлін.