Броньований джип, в якому перебував прокурор зі своєю родиною, а також машина супроводу їхали магістраллю Софія—Самоков, коли раптом пролунав вибух і спалахнув
4-5-метровий стовп вогню. Важкий автомобіль генпрокурора лише посунувся ліворуч, не перекинувшись. Щоправда, на шосе утворилася триметрова вирва, а навколишні дерева було посічено уламками.
Цей замах став головною темою для болгарських ЗМІ.
Сам Гешев жодних коментарів не давав, але всі видання і експерти пов’язують замах з виконанням службових обов’язків генеральним прокурором. Наприкінці квітня він розпочав розслідувати, як у країні дотримуються санкцій проти росії. Прокуратура зробила офіційний запит до уряду, всіх міністерств та відомств з вимогою у стислі строки надати інформацію, які саме заходи та дії було вжито, які укази було видано у зв’язку із запровадженими ЄС санкціями проти 1400 громадян та 170 компаній країни-агресора і терориста.
Як зазначають ЗМІ, влада Болгарії не запроваджувала жодних обмежувальних заходів стосовно російських громадян, компаній та юридичних осіб, пов’язаних з ними, які потрапили до санкційного списку. Вони нагадують, що ще в квітні 2022 року журналісти дослідницького проекту Bird.bg назвали імена тих, хто має нерухомість у Болгарії і водночас фігурує у «чорному списку» ЄС. З’ясувалося, що серед них є родичі сергія чемезова, гендиректора «Ростеху» та члена бюро вищої ради партії «єдина росія», максима топіліна, депутата держдуми, який раніше обіймав різні посади в уряді, володимира плигіна, депутата держдуми від «єдиної росії» та їхнього колеги від «справедливої росії» олексія чепи, як і інших, котрі підтримували анексію Криму і війну, розпочату путіним в Україні.
Чи видавав президент (який під час своєї передвиборчої кампанії переконував виборців, що «Крим — це росія») укази стосовно обмеження прав підсанкційних осіб, що зробив уряд для виконання рішень ЄС — мабуть, ці питання тепер будуть у центрі уваги не тільки слідства, а й суспільства.
Екс-президент країни Росен Плевнелієв (займав цю посаду в 2012—2017 роках) назвав замах на генерального прокурора мерзенним актом тероризму, націленим у саме серце болгарської демократії.
«Це був жахливий нелюдський напад. Усі повинні усвідомити, що сталося вчора. Досі ми не мали таких дій проти інституту Генпрокуратури», — зазначив екс-президент.
А екс-міністр внутрішніх справ Емануїл Йорданов заявив, що рівень злочинності в Болгарії не є передумовою для замаху на генпрокурора. Бо найтяжчими злочинами були побутові вбивства. Тобто він прозоро натякнув, що цей замах замовлявся і готувався не болгарськими злочинними групами.
Цікаве спостереження висловив болгарський соціальний антрополог і публіцист Харалан Александров. Він переконаний, що ворогами Гешева можуть бути наркомафія і терористична російська держава, оскільки той заявляв, що заарештує путіна. «Я думаю, що імперські особи не люблять такого роду речі. Й можуть мститися...» — заявив Александров в ефірі телеканалу Nova TV.