У Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилась виставка тканих робіт Галини Логощук (на знімку) — майстрині художнього ткацтва із села Балашівка Березнівської міської громади Рівненського району в рамках обласної мистецької акції «Хакатон ремесел: ткацтво».

— Галина Логощук — наша землячка, наша гордість, — розповідає балашівський староста Леонід Прокопчук. — Жінка має золоті руки, тож у вільний від роботи (а працює вона у нашому місцевому дитсадку «Колосок») і домашніх клопотів час займається ткацтвом. Ремесло ручного ткацтва перейняла від своєї мами. Нині майстриня працює над вивченням багатовікових традицій ручного ткацтва, орнаментики та технік виконання.

— У 2021 році до 30-річчя Незалежності України у рамках акції «Ткана доріжка Незалежності» Галина Володимирівна виготовила 30-метрову ткану доріжку, яка символізувала чотири новостворені райони Рівненщини. у 2014 році майстриня стала стипендіатом голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради, — продовжує розповідати про землячку балашівський староста Леонід Прокопчук, який каже, що в їх селі Балашівка та Березнівській громаді майстриню дуже поважають.

— У доробку Галини Володимирівни — лляні ткані рушники, рядна, покривала, подушки та доріжки, які зберігаються в колекціях як України, так і за кордоном. Чимало своїх робіт вона привезла і в Сарни, — розповідає директор Сарненського історико-етнографічного музею Вікторія Дашко. — І це не її перша виставка.

Під час відкриття експозиції Галина Логощук провела майстер-клас із ткацтва для відвідувачів.

Рівненська область.

Фото Василя СОСЮКА.