Про це повідомила Спікерка Сеймасу Вікторія Чмілітє-Нільсен (на знімку ліворуч) за результатами робочої зустрічі з Віцеспікеркою Верховної Ради України Оленою Кондратюк (на знімку праворуч) у Вільнюсі.

Олена Кондратюк під час зустрічі передала очільниці литовського парламенту проект такої резолюції, розроблений спільно з юристами з міжнародного права.

Заступниця Голови Верховної Ради України нагадала, що лише за офіційними даними росія депортувала або незаконно вивезла майже 20 тисяч українських дітей. За весь час повномасштабного вторгнення вдалося повернути лише 388.

«Кожен голос, який звучить на захист наших дітей, — надзвичайно важливий. Що більше буде розголосу й міжнародного тиску, то більше шансів на повернення наших дітей додому», — зазначила Олена Кондратюк на спільній прес-конференції за підсумками двосторонніх переговорів.

Зі свого боку, Вікторія Чмілітє-Нільсен зазначила, що на прохання української сторони Сеймас також пропрацює резолюцію про невизнання президентських виборів у рф, особливо в частині їхнього незаконного проведення на тимчасово окупованих територіях України.

«Ми обговорили це питання з пані Віцеспікеркою Оленою Кондратюк і ми готові не визнавати результати цих виборів», — підкреслила Вікторія Чмілітє-Нільсен.

Під час зустрічі у Парламенті Литви сторони також обговорили підтримку вступу України до НАТО перед Вашингтонським самітом. Спікерка Сеймасу запевнила, що її країна активно адвокує необхідність запрошення та вступу України до Північноатлантичного альянсу.

Візит Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк у Вільнюс відбувається на особисте запрошення Спікерки Сеймасу Литви. Вікторія Чмілітє-Нільсен опікується допомогою українським жінкам у Литві, які отримали тимчасовий захист. Разом з Оленою Кондратюк вони планують також відвідати місцеві центри допомоги українкам.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото: Сеймас Литовської Республіки.