Минулого тижня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання деяких питань здійснення ринкового нагляду та відповідальності суб’єктів господарювання» (законопроект реєстр. № 5473-д), з опрацювання якого Комітет з питань економічного розвитку був головним.

«Це неймовірно важливий крок для лібералізації всієї регуляторної системи в Україні, — повідомляє Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Але ще важливішим є те, що він доводить практичну якість співпраці держави та бізнесу.

Від самого початку роботи над законопроектом до його ухвалення Комітет з питань економічного розвитку постійно працював з провідними бізнес-асоціаціями країни, щоб отримати найкращий можливий результат.

Така синергія дала свої плоди й ще раз продемонструвала важливість системного діалогу. Думаю, ні в кого не виникне зауважень стосовно якості ухваленого Закону.

По ключових нормах законопроекту:

- Закріплено право фіксації процесу перевірки, що слугуватиме додатковим інструментом контролю за регуляторними органами;

- Лібералізація штрафів, їх зменшення для бізнесів на спрощеній системі;

- І вишенька на торті — на додачу до основних норм законопроекту у фінальній версії Комітет також прийняв правку Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України щодо можливості українських виробників дронів, зброї та інших оборонних підприємств отримувати державну допомогу у формі програми «5-7-9» та грантів на переробку!

Так, гранти для дроноробів зможуть претендувати на покриття державою 80% вартості виробництва та фінансування у межах 8 млн грн.

Ті ж, хто захоче податися на програму «5-7-9», зможуть розраховувати на кредит до 150 млн грн!»

Слід нагадати, що на засіданні Комітету з питань економічного розвитку 25 квітня 2024 року було наголошено, що в умовах війни надзвичайно важливо надати фінансову підтримку виробнику і вітчизняним оборонним підприємствам, а прийнятий Закон дасть можливість Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України компенсувати відсоткові ставки за кредитами для українських виробників зброї.

Цей інструмент вже довів свою ефективність для підтримки промисловості у Державній програмі «Доступні кредити 5-7-9».

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.