Так, зокрема, Комітет розглянув законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності управління державним майном, вдосконалення механізму реалізації арештованого майна та наближення правових стандартів в Україні до європейських стандартів (реєстр. № 11139), згідно з яким мораторій на примусову реалізацію майна має розповсюджуватися лише на господарські товариства, у статутних капіталах яких частка держави становить 50 і більше відсотків, та діятиме лише протягом 3 років з моменту набрання чинності таким законом. Мораторій на примусову реалізацію майна господарських товариств в оборонно-промисловому комплексі продовжить дію до вдосконалення законного механізму примусової реалізації майна.

Також було розглянуто законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна (реєстр. № 11028), який визначає пріоритетне право для внутрішньо переміщених осіб, які досягли пенсійного віку; мають на утриманні дитину віком до 6 років; мають на утриманні 2 неповнолітніх дітей; мають на утриманні дитину з інвалідністю; виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років; є особами з інвалідністю ІІІ групи, на отримання компенсацій за знищені об’єкти нерухомості.

За наслідками обговорення народні депутати України — члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України включити вищезазначені законопроєкти до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Крім того Комітет з питань економічного розвитку розглянув проєкт Закону України «Про ратифікацію Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility» (реєстр. № 0276) та рекомендував Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу внести його на розгляд Верховної Ради України та пропонувати прийняти за основу і в цілому.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.