Верховна Рада України 19 червня прийняла за основу у першому читанні проєкти Законів:

- про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про антидопінгову діяльність у спорті» щодо уточнення вимог до осіб, які входять до складу Наглядової ради Національного антидопінгового центру (реєстр. № 8427, доопрацьований);

- про внесення зміни до статті 52 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо уточнення вимог до осіб, які призначаються членами Наглядової ради Національної лабораторії антидопінгового контролю, (реєстр. № 8428).

Зазначені законопроєкти необхідні для успішної роботи Національного антидопінгового центру та Національної лабораторії антидопінгового контролю.

Законопроєктами пропонується внести зміни до частини п’ятнадцятої статті 52 Закону України «Про фізичну культуру та спорт» та частини п’ятої статті 6 Закону України «Про антидопінгову діяльність у спорті», передбачивши, що особи, які займають посади почесних керівників та не мають повноважень щодо управління спортивною федерацією, можуть входити до складу Наглядових рад Національної лабораторії антидопінгового контролю та Національного антидопінгового центру.

Слід зауважити, що почесними керівниками спортивних федерацій, як правило, обираються досвідчені фахівці сфери фізичної культури і спорту, які мають великий авторитет серед спортивної громадськості.

При цьому почесні керівники спортивних федерацій не мають жодних повноважень з управління федерацією, і тому можуть входити до складу Наглядової ради Національної лабораторії антидопінгового контролю.

Запропоновані зміни були узгоджені із Всесвітнім антидопінговим агентством (ВАДА).

Крім того, Верховна Рада України доручила Комітету з питань молоді і спорту доопрацювати зазначені законопроєкти з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, скоротивши строк подання таких поправок і пропозицій наполовину, та внести їх на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.