У складі делегації, зокрема, — Уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, представники міністерств, які реалізують Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору: заступниця міністра соцполітики Уляна Токарєва, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська, заступниця міністра освіти і науки Євгенія Смірнова, представники органів місцевого самоврядування та інші.
Впродовж візиту українська делегація ознайомиться з кращими практиками облаштування інклюзивних просторів. А саме: як побудовані місця громадського користування, які умови створюються для працевлаштування маломобільних людей, як надаються послуги. Вивчення французького досвіду — це відповідь на виклик українським реаліям. Під час війни та відбудови нашої держави адаптація середовищ до вимог безбар’єрності та інклюзивності — важливий компонент підтримки суспільства.
Завдяки сприянню мера Парижа пані Анн Ідальго українська делегація отримає дорожню карту інклюзивності на прикладі трансформації французької столиці, де зміни тривають вже майже 20 років — ще з 2005-го.
Під час візиту українська делегація вже познайомилася із французьким досвідом інклюзивної освіти та освітньої безбар’єрності. Французький досвід роботи з дітьми з різними видами порушень підтвердив, що Україна впевнено рухається до створення освітньої системи, яка формує підтримку відповідно до потреб кожного учня.
Обмін досвідом між містами відбувається за ініціативи першої леді України Олени Зеленської на запрошення мера Парижа Анн Ідальго. Координаційний супровід надано Посольством України у Франції та ПРООН в Україні за фінансової підтримки урядів Франції та Швеції.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.