Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко виступив на відкритті Рішельє-форуму публічної служби 2024 «Публічна служба України в умовах війни: переосмислення ідентичності». Від Парламенту участь у Форумі також взяла заступниця голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Марія Мезенцева-Федоренко.

У своєму виступі Перший віцеспікер Олександр Корнієнко повідомив, що останні два роки були складними й ризикованими для публічного врядування. «Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми говорили про те, як нам зберегти державну службу. Як зберегти її міцність в той час, коли частина колег воюють, а частина виїхали. Ми пам’ятаємо, що 2022 рік був для державного управління країни ризиковий. Але ми впоралися. Наразі реформа публічного врядування — це частина нашого євроінтеграційного шляху. Є низка завдань, над якими працюємо та прагнемо вирішити їх максимально ефективно», — зазначив Олександр Корнієнко, додавши, що є питання, які теж потребують розв’язання: справедлива оплата праці держслужбовців, конкурси, орієнтир на досягнення. Умови праці мають бути такими, щоб люди йшли на відповідні посади й прагнули розвиватися на них, упевнений Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Наголошувалося на великій ролі публічних службовців не лише в сталому врядуванні в умовах війни, а і в євроінтеграційних процесах держави. При цьому, за словами Першого віцеспікера, важливою складовою є постійне вдосконалення професійних компетентностей публічних службовців. «Важливими також є підвищення спроможностей та навчання службовців у європейському напрямі. Адже у статусі членів ЄС нас чекатимуть додаткові потреби в кадрах», — наголосив Олександр Корнієнко.

Перший віцеспікер подякував партнерам за підтримку реформ публічного врядування.

«Продовжуємо нашу роботу, з урахуванням нагальних потреб, які стоять перед воєнною державою, а потім — повоєнною державою, яка вступає в ЄС», — резюмував Олександр Корнієнко.

ДОВІДКОВО

Рішельє-форум публічної служби 2024 організовано Національним агентством України з питань державної служби, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Вищою школою публічного управління за підтримки проєктів та програм МТД та міжнародних організацій.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.