Тисячі жителів нашої країни долають сотні кілометрів, щоб доторкнутися до загадки єгипетських пірамід. Але навіщо їхати так далеко? З’ясовується, в Криму теж є свої піраміди!

 

Підземні піраміди виявлено на Південному березі Криму групою вчених під керівництвом кандидата технічних наук Віталія Гоха (на знімку). Відкриття пірамід геофізиками відбулося зовсім випадково. Група Гоха, що працює за новим методом — геоголографії, шукала поблизу Севастополя місця для буравлення артезіанських шпар (відсутність чистої питної води — давня проблема Криму).  

Раптом вчені   зафіксували надвисокочастотне випромінювання (НВЧ), джерело якого перебувало недалеко від поверхні Землі. Заклавши кілька пробних шпар, геофізики виявили піраміду. Потім, дослідивши Південний берег Криму,  знайшли ще сім пірамід на відрізку від Севастополя до самої південної точки Криму — мису Сарич. Піраміди при цьому розташовувалися по прямій лінії. Після того, як геофізики опублікували результати своїх досліджень, багато учених з різних країн  приїхали подивитися на це диво півострова. І дійшли єдиного висновку, що Кримські підземні піраміди — справжні й унікальні. За допомогою сучасного устаткування було проскановано знахідки кримських учених і виявлено під землею нові тетраедри.

Де й скільки

Сьогодні в Криму знайдено більш як 40 підземних пірамід, з них сім розташовуються біля Севастополя. Шістнадцять із них учені визначили безпосередньо на місцевості, а інші — за методом голографії. Розташовано всі піраміди в чотирикутнику Бахчисарай — Ялта — мис Сарич —  Севастополь, причому не хаотично, а в певній послідовності.

Передбачається, що найбільша підземна кримська піраміда розташована недалеко від Ай-Петрі. Крім того, учені вважають, що під однією з пірамід Криму розміщена зменшена копія єгипетського Сфінкса. Однак Сфінкс Криму дивиться на захід, а не на схід, як єгипетський. Поверхні підземних пірамід — гладкі й подекуди вкриті візерунками.

Три роки тому в гірському Криму було знайдено унікальний пірамідний комплекс, розташований у гірській породі. Складено чотири піраміди зі штучно оброблених кам’яних блоків. Вони округлі з усіченою вершиною — нагадують одну із най- старіших і найзагадковіших пірамід Єгипту — піраміду Джосера.

Благо чи прокляття?

Співробітники наукової групи, що проводила  роботи з вивчення пірамід під землею, стверджували, що в усіх поліпшилося загальне самопочуття, минули хронічні захворювання. За словами Гоха, у групі був співробітник з важкою серцевою недостатністю, що не міг обійтися без щоденної жмені ліків. Однак йому було досить лише один раз спуститися до пірамід, щоб почуватися краще. А за два тижні роботи усередині вчений зміг зовсім відмовитися від ліків. «Це факт. Кожен із чоловіків мав старі болячки. Поліпшення або повне одуження було у всіх», — стверджує Гох.

Кардинально ситуація змінилася після того, як наукова група спробувала дістатися всередину піраміди й почала пробивати стіни. Із цього моменту різко посилилося випромінювання, багато приладів почали виходити з ладу, а люди, які безпосередньо вели роботи, відчули нездужання, головний біль, у них почалася блювота. «Засвічувались фотоплівки, нагорі вийшов з ладу навіть компас, а нові батарейки розряджалися буквально за хвилини, — розповідав учений. — Люди ходили, як уві сні: спотикалися на рівному місці, усе валилося з рук. Тому роботи змушені були припинити». За два тижні все нормалізувалося: піраміда знову стала лікувати.

P. S. Учені досі не можуть з’ясувати походження цих пірамід Криму. В одному думки сходяться: це дуже давні споруди, вік яких близько 8—10 тисяч років.

Роман ЧЕРЬОМУХІН, Вікторія КРАВЧЕНКО.

Крим.

Фото Василя БАТАНОВА.