Але небезпечна ангіною та кишковими отруєннями
Задушливого, спекотного літа особливо обережними слід бути дітям і людям похилого віку. У малят недосконалий теплообмін, вони швидко перегріваються й при цьому не відчувають підвищення температури. Тому батьки мають прислухатися до побажань своїх чад, стежити за їхньою поведінкою і станом, щоб вчасно запобігти тепловому удару. Одна лише панамочка дитину не врятує...
А от людям з проблемними судинами спека не загрожує інфарктами та інсультами. Принаймні медична статистика не фіксує їхнього збільшення в літній період. Це підтвердили і у київській станції «швидкої допомоги». А ось викликів на «ангіни й кишкові отруєння» побільшало.
За словами виконавчого директора української асоціації боротьби з інсультом, керівника медичного інсультного центру Марини Гуляєвої, це пояснюється тим, що спекотної пори року судини розширюються, артеріальний тиск знижується. Але розслаблятися не варто. Лікар настійно рекомендує всім людям, в яких проблеми із судинами, не припиняти приймати призначені препарати. Гіпертоніки повинні дуже акуратно ставитися до приймання ліків, щоб не спровокувати нові напади й уникнути судинних катастроф.
Хоча, коли стовпчик термометра за вікном повзе догори, тиск у гіпертоніків може падати. Втрата вологи сприяє цьому. А різкі перепади тиску небезпечніші за просто високий тиск, стверджують фахівці.
Представник української асоціації боротьби з інсультом радить співгромадянам, які страждають на серцево-судинні захворювання, у спеку перебувати вдома з полудня до 17.00, а на вулиці користуватися парасольками, не ходити у відкритому одязі й пити більше рідини. Бажано теплий зелений чай. Він найкраще вгамовує спрагу. А безконтрольне вживання холодних напоїв, заморожених фруктів і морозива змушує організм, який має нормальну температуру 36,6 градусів, виконувати фізичну роботу з їх засвоюваності. А для того, щоб не дати тиску впасти, треба пити багато мінеральної чи дещо підсоленої води.
Травень і початок жовтня, за словами Марини Гуляєвої, — час зростання кількості захворювань. Лише в столиці щорічно фіксується близько 10 тисяч інсультів. Важливо вчасно розпізнати недугу, щоб своєчасно госпіталізувати пацієнта. Типовими ознаками інсульту є: різкий раптовий головний біль, оніміння половини тіла, слабість м’язів, порушення мови. До речі, у Києві вперше в Україні відкрили школу «Життя після інсульту», де фахівці проводять профілактику недуги, допомагають хворим та їх рідним впоратися з хворобою.
Слід бути напоготові й з інфарктом. Зазвичай він супроводжується болем у грудях, який може віддавати в лопатку, задишкою, різким підвищенням тиску, посинілими губами.
Щасливим власникам кондиціонерів лікар рекомендує ... утеплюватися й пити більше води. Якщо на вулиці під 40, а в приміщенні 22 градуси, то можна легко переохолодитися й занедужати. До того ж кондиціонер висушує повітря й витягує з нас вологу, запас якої важливо постійно поповнювати.