Політична робота в російській армії здається в архів через непотрібність. Політпрацівників замінили священики, мулли, рабини.
Наказом міністра оборони розформовано Головне управління виховної роботи, а генерал-майор Анатолій Башлаков, головний комісар, відправлений на пенсію. Хоча офіційно у військовому відомстві ця акція названа «зміна організаційно-штатного розкладу», але офіцери розуміють, що вихователів замінять священнослужителі.
Більше того, вся виховна робота передається в управління кадрів міністерства оборони й очолюватиме його жінка — Катерина Приєзжева, яку в армії називають «матір’ю» прийнятої «стратегії соціального розвитку російської армії». Старших офіцерів-вихователів буде звільнено і їх замінять цивільні фахівці.
Поділ праці командирів і політпрацівників за радянських часів укладався у формулу: перші вчили солдатів стріляти, другі — в який бік цілитися. У СРСР саме політпрацівники від імені партії контролювали армію, керуючись комуністичними цінностями.
Сьогодні в російських уставах написано, що «виховання військовослужбовців є пріоритетним напрямом службової діяльності всіх офіцерів».
Стало відомо, що першими служителів культу, душпастирів, одержать російські військові підрозділи, що дислокуються за кордоном. Отож полку священиків прибуде, у тому числі й у Севастополі, військово-морській базі російського флоту в Україні.
 
Москва.