Після того, як Вінницький аеропорт відвідали паломники-хасиди, літовище визнали перспективним.
— Воно відповідає високим стандартам, — каже головний рабин Вінниці Шауль Горовець. — У даному разі йдеться про належний рівень облаштування й організації роботи аеропорту. Хасидам сподобалося, як їх обслуговували.
Нагадаємо, що наприкінці вересня до міста над Бугом прибули 330 хасидів, які далі на автобусах добиралися до Умані в сусідню Черкаську область на могилу свого мудреця Нахмана. На проходження митного і паспортного контролю кожному знадобилося не більше десяти хвилин.
— Наc попереджали, що хасиди дуже прискіпливі до найменших деталей сервісу і навіть того, як їх обслуговують представники різних служб, — розповів директор Вінницького аеропорту Ярослав Мазурець. — Тому ми хвилювалися, адже раніше Вінниця жодного разу не приймала рейсів із паломниками. Якби гостям щось не сподобалося, вони ніколи більше не літали б через наше місто. Але нарікань ніхто із пасажирів не висловив. Паломництво, як відомо, вони здійснюють щорічно. Тому перші міжнародні рейси з хасидами на борту стали для нас іміджевими. Після цього про наш аеропорт дізналися в Америці, Ізраїлі, Канаді — саме з цих країн були пасажири. Сподіваємося, наступного року паломників буде ще більше. Адже з Вінниці до Умані значно коротший шлях, ніж із Києва чи Одеси. Поки що основна маса паломників користується повітряними воротами столиці й Одеси.
Сім мільйонів гривень витратили протягом двох останніх років на ремонт і відновлення роботи Вінницького аеропорту. Все це — кошти з обласного бюджету. «Не може регіон розвивати належним чином свою економіку, якщо не має усіх видів транспортного обслуговування, — вважає голова Вінницької облдержадміністрації Олександр Домбровський. — Саме тому ми розробили і втілили в життя цей проект. Тепер головне — налагодити роботу з авіакомпаніями. Уже є попередні домовленості про відкриття у наступному році рейсів до Сімферополя, Туреччини та Єгипту. Підписали угоду про співпрацю з керівництвом аеропорту польського міста Лодзь. Один з її пунктів передбачає використання нашого літовища для деяких рейсів між Польщею й іншими країнами».
До речі
На території Вінницького аеропорту створюється підприємство «Авіаоптіма». Його фахівці ремонтуватимуть літаки типу Ан.