
Для цих дітей садочок захистили їхні виховательки. Коли почали ділити колгоспне майно, жителі села прийшли «розпайовувати» і дитсадок: хтось претендував на вікна, хтось — на двері, хтось — на шифер, а хтось — на килими. І тоді жінки ледь не з вилами в руках стали на захист свого другого дому, своєї роботи. «Навіть ночували тут», — розповідала завідувачка «Дзвіночка» у селі Мар’ївка Софіївського району Світлана Кухаренко. Відстояли! А тепер з гордістю показують своє господарство: доглянутий будиночок з просторою ігровою кімнатою, гарною спальнею і укомплектованим навчальним класом, з кухнею і підсобками, облаштованим зеленим подвір’ям. Тепер сюди звозять майже тридцять малюків із чотирьох найближчих сіл. Дитсадок взяла на баланс сільська рада і фінансує його на 70 відсотків, ще 30 — додають батьки, які також забезпечують садок овочами із власних городів: діти мають триразове харчування.
Однак не всі дитячі садочки вдалося відстояти. Як повідомили в обласному управлінні освіти і науки, кількість їх із 1800 у кращі часи зменшилася до 874.
В обласному центрі, запевняють в управлінні освіти і науки Дніпропетровської міськради, черги у дитсадки немає, бо з 2005 року припинився процес передачі цих приміщень не за призначенням. До того ж щороку відкривається додатково 65 груп для дітей раннього віку, поновлюють діяльність колишні дошкільні заклади, планується відкривати дитячі садочки і в місцях інтенсивної забудови.
Останніми роками показник народжуваності в області збільшується. Якщо у 2001 році народилося майже 26 тисяч немовлят, то 2007-го — 34,5 тисячі, а торік — майже 38 тисяч, шестеро родин поповнилися трійнями, а 341 — двійнятами.
На знімку: вихованці «Дзвіночка» зі своєю вихователькою Іриною Сергійчук.