Люди творять свою долю силою власних думок, адже всі вони мають властивість врешті матеріалізуватися і втілюватися. Від того, як кожен з нас мислить, складається його доля, професія, становище в суспільстві, навіть здоров’я, — переконує кримський філософ Лариса Безукладова — Президент Кримського відділення Міжнародної академії духовних наук. Її щойно відзначили почесною міжнародною медаллю Сократа, котру вручають «найвидатнішим особистостям світу за власний внесок в інтелектуальний розвиток сучасного суспільства в ХХІ столітті». Отримала цю престижну нагороду наша землячка за глибоку розробку наукової концепції «Екологія думки». А перед цим, на елітному Мальтійському саміті інтелектуалів, ректори найвідоміших університетів Європи нагородили свою авторитетну колегу відзнакою «Інтелект нації».

Тож перша порада Лариси Василівни нашим читачам: аналізуючи кризу — власну чи світову, за будь-яких обставин не зосереджуватися на прикростях і не піддаватися кепському настрою. Адже, на її глибоке переконання, вироблене в результаті численних наукових експериментів, — негативні думки здатні приносити нещастя, а позитивні — благо. І ця закономірність працює невідворотно й чітко, як надійний годинник. Кожен має остерігатися думати негативними поняттями і образами собі ж на користь. Бо за свої думки обов’язково доведеться відповідати в такій же мірі, як і за вчинки. Якби люди краще навчилися відганяти розпачливі — руйнівні думки й культивувати в собі хороші — будівничі, на землі було б набагато менше бід і хвороб.
Дороговказом варто взяти вислів Сократа «Хто прагне змінити світ, хай змінить себе». Тобто, якщо хочеш змінити щось глобальне, зміни насамперед себе. Адже нині, в епоху стрімкого перетворення індустріального суспільства на інформаційне, людство неодмінно має стати нарешті духовним.
Тож Лариса Безукладова радить не відкладати «до понеділка» освоєння процесу налаштування себе на позитивні зміни. Насамперед звернути увагу на чистоту власної душі і думок, тіла й домівки. Адже, погодьтесь, багато серед нас таких, хто спонтанно й постійно міркує про те, чого насправді зовсім не хоче, але, попри все, продовжує обдумувати «нездоланні прикрощі злої долі». Бездіяльно подумки «зациклюється» на проблемах: бідності, невдачах, боргах, кепському здоров’ї, тощо. А відомо ж: роздратована людина притягує до себе осіб у подібному емоційному стані, а відтак — і негативні ситуації. Давно помічено: коли хтось часто говорить про хвороби, то й отримує їх, а якщо про багатство — то його й має.
Варто не забувати, що декотрі з нас понині не усвідомлюють, що всі ці досить потужні негативні сигнали надходять у Всесвіт і підтримують їх постійно буквально кожною клітинкою свого організму. Врешті, такі думки повертаються до їх авторів ще більшими прикрощами, негараздами в родині й на роботі, боргами, виснаженням психіки, хворобами. Щоб таке не траплялося з вами, замість цих безнастанних розпачливих «тужливих міркувань», кожен має зуміти побудувати зі своїх світлих думок, ніби з деталей дитячого конструктора, саме те, що він прагне мати в житті. Отже, створювати позитивні поняття і образи реальної та детально осмисленої побудови власної долі. І обов’язково зміцнювати обдумування своїх виважених кроків поступу на краще позитивними емоціями.
Лише тоді життя, як кажуть, — вдасться, складатиметься благополучно, вдало у всіх відношеннях. Адже, зауважує філософ Лариса Безукладова, у Всесвіті подібне тягнеться до схожого. І людина є своєрідним магнітом, який притягує до себе думки оточуючих. А ще сучасною наукою доведено: позитивні думки набагато потужніші за негативні. Це слід також не забувати у роздумах про минуле чи майбутнє. Як і те, що, як тільки у людини виникає позитивна думка, відразу ж починається процес творення. Так що варто таки дотримуватися давньої істини: кожен повинен навчитися керувати своїми емоціями, бути міцним у кожній скруті, тоді перелаштування власного життя на краще стане реальністю. До речі, не випадково саме з таким підтекстом випущено й один з передплатних плакатів нашого часопису, де зображення двох гвіздків: одного міцного, іншого — не дуже, об’єднує гасло «не гнись!». Це заклик до всіх, хто наполегливо долає всілякі випробування долі, а значить обов’язково переможе негаразди, які завше коротші за наше життя.

Крим.

Мал. Олексія КУСТОВСЬКОГО.