Городець, який став Милославичами

У Києві є вулиця Милославська. А на чию честь вона названа?

Антоніна МИЛОСЛАВСЬКА.

Розівка

Запорізької області.

Відповідає начальник управління інформаційного забезпечення КМДА Оксана МАКАРЕНКО:

— Вулиця Милославська відкрита наприкінці 80-х років ХХ століття під назвою вулиця Нова. Сучасна назва була присвоєна вулиці у 1989 році. Вона походить від назви місцевості, де нині пролягає вулиця Милославська: Милославина (Милославичі). Вперше місцевість згадується в 1026 році під назвою Городець. У XІV столітті Городець був родовим помістям князів Милославських. Тому в старовинних документах його згадують уже як Милославичі. Поселення існувало до XVІ століття і було знищене внаслідок князівських міжусобиць. У Києві вулиця Милославська знаходиться на житловому масиві Троєщина.

Крокодильчик не буде домашнім улюбленцем

Нещодавно бачила телепередачу про те, як один чоловік на дачі розводив крокодилів. І мені стало цікаво: а наскільки часто люди заводять цих небезпечних рептилій і якими повинні бути умови з їхнього догляду?

Надія ЯЦЕНКО.

Хмельницька область.

Відповідає лікар-герпетолог Центру ветеринарної медицини «Друг» Андрій СВИРИДОВСЬКИЙ:

— Як і будь-якій іншій рептилії, крокодилові потрібен тераріум з водоймою й «берегом». Водойма має бути такого розміру, щоб тварина вміщалася в ній на всю довжину (хоча б по діагоналі), над берегом обов’язкове джерело тепла й світла. У домашніх умовах крокодилів заводять нечасто, тому що ці рептилії виростають дуже великими (навіть дрібні види сягають до 2-х метрів у довжину). Крім того, вдома важко розмістити необхідного розміру тераріум. До п’яти років крокодильчик дуже швидко росте, і господарі часто позбуваються його. Відносять у зоопарк, а іноді просто випускають у найближчу водойму. І після такого «вільного плавання» у ЗМІ з’являється інформація про те, що в Київському морі завелися крокодили. А в цілому, хочу побажати читачам: перш ніж заводити яку-небудь тварину, дуже важливо хоча б поцікавитися, до яких розмірів вона виростає, що їсть і де живе в природному середовищі проживання. Тоді улюбленець приноситиме не суцільні турботи, а щиру радість.