Екологічна ситуація в Ананьївському районі — катастрофічна.
«Голос України» в 2008 році писав про проблеми зі зберіганням у районі отрутохімікатів. Вони залишилися без контролю й давно вже не в переносному, а в буквальному розумінні слова отруюють життя ананьївців. І от нова екологічна бомба. Йдеться про забруднення ріки Тилігул, що протікає по території декількох районів і слугує водозабором для декількох централізованих водогінних систем.Екологічну ситуацію можна було б стабілізувати шляхом реконструкції очисних споруд, на яку вже витрачено півтора мільйона бюджетних гривень. Але вона затяглася на невизначений термін.
На вимогу жителів райцентру Ананьївська районна рада створила комісію з перевірки ходу реконструкції очисних споруд. З’ясувалося, що виконавці робіт здійснювали приписки, сума яких обчислювалася декількома сотнями тисяч гривень. А це вже — кримінальна ситуація, в яку змушена була втрутитися прокуратура. Її співробітники встановили, що близько 300 тисяч гривень підрядником були отримані незаконно. Була порушена кримінальна справа за фактом внесення фіктивних відомостей про вартість виконаних робіт. До кримінальної відповідальності було притягнуто головного фахівця головного управління капітального будівництва облдержадміністрації.
Через відсутність фінансового забезпечення не можуть початися пусконалагоджувальні роботи системи очисних споруд. Як кажуть, біда одна не ходить. Варто було лише вдарити нинішньої зими морозам, як в очисних спорудах загинула так звана біомаса, що очищає стічні води, вийшли з ладу аератори. 20-ти кубометрів біомаси, без яких система очищення не запрацює, сьогодні в Ананьївському районі немає. А отже, немає можливості запустити систему очисних споруд.
Наша довідка
Ананьївський район Одеської області належить до депресивних, його населення скорочується просто катастрофічними темпами. У 32 населених пунктах проживає 30 тисяч чоловік. Централізоване водопостачання діє всього у двох населених пунктах.
«
Стрілочника», звичайно, знайшли. Ним «призначили» Ананьївське управління житлово-комунального господарства. Але це підприємство районного управління ЖКГ жодного стосунку до будівництва очисних споруд не має, як не має стосунку до витрати бюджетних коштів — це прерогатива обласного бюджету.І поки чиновники намагаються визначити ступінь винності районних керівників у затягуванні реконструкції, щодня в річку виливається 600 кубометрів господарських стоків і фекалій міської каналізації. Тилігул перетворився на звалище нечистот. І саме із цієї річки надходить питна вода.
Одеса.