Особливо ретельно за волоссям необхідно доглядати взимку. Щоб підтримувати його блиск і зміцнювати корені, можна застосовувати доступні засоби, у цілющих властивостях яких я не раз переконувалася. Досить раз на тиждень зробити з них маску для волосся.

Із квітами ромашки — підбадьорить волосся, що «притомилося». Столову ложку квітів ромашки заваріть у половині склянки окропу, через годину процідіть відвар через марлю. Додайте в нього столову ложку масла жожоба й пів чайної ложки олії (оливкової або соняшникової), перемішайте й розподіліть по всій довжині волосся. Через 7—10 хвилин промийте волосся із шампунем.

Живильна — для жирного волосся. Змішайте яєчний жовток, чайну ложку олії й додайте декілька крапель касторової олії. Нанесіть на волосся й шкіру голови перед миттям, потримайте 20 хвилин, потім вимийте волосся із шампунем і кондиціонером.

Трав’яна — проти лупи. Потрібно заварити в півлітровому термосі по столовій ложці шавлії, звіробою, кропиви й безсмертника й залишити на чотири години. Додати безбарвну хну й нанести кашку, що вийшла, на 20 хвилин на шкіру голови. Потім помити шампунем. Якщо волосся сухе, то замість кропиви можна використовувати насіння льону.

Для зміцнення й росту волосся — візьміть порівну подорожник, шавлію, кропиву, материнку. Столову ложку суміші залийте склянкою окропу, настоювати годину, потім процідіть. Теплу суміш утріть у шкіру голови, зав’яжіть поліетиленовою плівкою й тримайте 2 години. Вимийте волосся теплою водою без шампуню.

Щоб уберегти волосся від випадання, візьміть по 0,5 чайної ложки подрібненого кореневища лепехи, коріння лопуха, квітів календули, шишок хмелю й заваріть у літрі окропу. Проціджений відвар застосовуйте для змочування голови на ніч. Також рекомендується 1—2 рази на тиждень утирати в корені волосся настій із суміші листя мати-й-мачухи й кропиви (у співвідношенні 1:1).

Можна робити, але тільки дуже обережно, масаж шкіри голови за допомогою кухонної солі, а краще морської. Роблять його у ванні на мокре волосся хвилини дві. А потім — волосся добре промивають шампунем. Цей народний засіб ефективний для глибокого очищення шкіри й стимуляції кровообігу. Таку домашню процедуру рекомендується виконувати не частіше одного разу на тиждень протягом місяця, після чого необхідно зробити перерву.

Мал. Олексія КУСТОВСЬКОГО.