Викиди парникових газів зменшилися через скорочення обсягів виробництва

За перше півріччя цього року підприємства Кіровоградської області викинули в атмосферне повітря більше семи тисяч тонн забруднюючих речовин. Основними забруднювачами довкілля є підприємства переробної та видобувної промисловості і транспорт.

Найбільший «внесок» в загальний обсяг викидів роблять місто Кіровоград (20,0%), Голованівський (15,4%), Світловодський (11,3%) та Компаніївський (10,5%) райони. Виходить, що на одного жителя області тільки за півроку припало 6,7 кг шкідливих речовин. Чим саме «збагачується» повітря Кіровоградщини за рахунок життєдіяльності людини? Серед викинутого — майже 20 відсотків сполук азоту, 17 — оксиду вуглецю, 15 —метану, 11 — діоксиду та інших сполук сірки. Більшість з них не тільки отруюють повітря, а й спричиняють парниковий ефект.

І хоч порівняно з відповідним періодом минулого року кількість викидів, як констатує облстат, зменшилася на 4,3 тис. т (на 37,7%), проте сталося це аж ніяк не в результаті інноваційних процесів на виробництві. Основною причиною зменшення обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря є скорочення обсягів виробництва.

Петро МЕЛЬНИК.

Кіровоградська область.

Небезпечні хімікати вивезуть до Польщі

Польське підприємство «Сарпі» погодилось утилізувати 119 тонн небезпечних хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються нині на території Тернопільщини. Половину в грудні цього року, решту — в січні-лютому наступного. Українська сторона виділила на це 1,7 мільйона гривень. До вивезення отрутохімікатів задіяно спеціальний аварійно-рятувальний загін УМНС в області.

Сьогодні в області зберігається 172 тонни таких речовин. Але питання про утилізацію решти отрутохімікатів поки що не вирішено. Підприємство в Шостці Сумської області перевантажено, а поляки також остаточної згоди на це не дали. Так чи інакше, але керівники області мають намір наступного року повністю очистити територію Тернопільщини від залишків «хімії». На це з обласного бюджету планується виділити 800 тисяч гривень. До слова, впродовж попередніх п’яти років вивезено понад 140 тонн хімічних речовин, утилізація яких здійснювалася за кошти області.

Любов ЛЕВИЦЬКА.

Тернопільська область.

Підприємства почали накопичувати борги із зарплат

У Кам’янці-Подільському виникли борги із зарплати. 430 тисяч гривень не виплатив своїм робітникам автоагрегатний завод, на якому тимчасово згорнуто виробництво. Влада прогнозує зростання цієї цифри за рахунок інших підприємств.

Як запевняє заступник міського голови Валерій Андрухович, міськрада готова йти на поступки підприємцям, зменшувати податковий тиск, якщо ті, в свою чергу, не вивільнятимуть робітників та не затримуватимуть зарплату.

Віра ШПИЛЬОВА.

Свята «під арештом»

У Молдові другий рік поспіль головна новорічна ялинка країни стає заручницею чиновницьких «розбірок» — цього разу справа дійшла до того, що святкова ялинка опинилася під арештом.

Автомобіль, який перевозив зрубане дерево, зупинила дорожня поліція. Як з’ясувалося, у супровідних паперах був відсутній дозвіл Державної екологічної інспекції на рубання ялинки, хоча її купили легально в лісовому господарстві. У підсумку на новорічну красуню наклали арешт.

Нагадаємо, торік у Кишиневі святкову ялинку не змогли «поділити» уряд і мерія столиці. Тоді встановлене за розпорядженням мера 15-метрове дерево вночі раптово «переїхало» з центральної площі до прилеглого парку, повідомляє NEWSru. com.