У Києві представили проект закону, дія якого буде спрямована на прискорення соціальної та психологічної адаптації мирних громадян, котрі перебували в полоні у бойовиків.
Громадська організація «Центр гуманітарних місій» створила законопроект «Про соціальний захист цивільних полонених», який передбачає відшкодування збитків за заподіяну шкоду здоров’ю та безплатне надання медичної допомоги.
«Тема таких заручників не піднімається належним чином. На відміну від військовослужбовців, котрі, як правило, повертаються до себе додому, вони втрачають і житло, і роботу. Без державної підтримки такі люди не зможуть адаптуватися до нових реалій», — каже Костянтин Загородько, голова ГО «Центр гуманітарних місій»
Відповідно до законопроекту соціальний захист також буде надаватися громадянам, які постраждали від аналогічних або схожих дій за межами України.
Наразі, за словами радника Голови СБУ Юрія Тандита, в полоні на сході країни перебувають 40 мирних громадян України.
Політика
610
610
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1День працівника соціальної сфери України 125
-
2Кабмін запровадив ліцензування експорту паливної деревини та необроблених лісоматеріалів 87
-
3День народження Європейського Союзу 72
-
4Уряд підтримав рішення Ради ЄС щодо запровадження персональних санкцій 63
-
5Кабмін розширив інструменти проактивної підтримки ветеранів та посилив програми сприяння їх економічній адаптації 37

