Уряд Болгарії ухвалив рішення виділити Болградській гімназії в Одеській області допомогу в розмірі 150 тисяч левів, що становить 75 тисяч євро. Такий подарунок прабатьківщина презентувала бессарабським болгарам напередодні 160-річчя Болградської гімназії ім. Г. С. Раковського.
У постанові болгарського уряду вказано, що 28 червня 1858 року в місті Ясси румунський князь Нікола Богоріді підписав указ про створення Центрального училища в Болграді, у якому було детально регламентовано його статус, фінансування й управління. У документі зазначено, що відкриттю першої середньої болгарської школи посприяв болгарський революціонер, натхненник національного відродження Болгарії Георгій Раковський, який тоді саме перебував у Яссах і був особисто знайомий з князем Богоріді.
У 2001 році між Україною й Болгарією було підписано спеціальний Протокол про історичну Болградську гімназію. Ця школа — один із найпрестижніших навчальних закладів на півдні України з поглибленим вивченням болгарської мови й літератури, історії і культури болгарського народу. Сьогодні в ній навчаються майже 350 учнів. Усі вони вивчають болгарську мову, а в 10 і 11 класах — болгарську літературу.
Нагадаємо, що ювілейні урочистості, присвячені 160-річчю Болградської гімназії, відбудуться 30 вересня.
Одеська область
154
154
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
151,5 мільярда гривень фінансового ефекту і посилений вплив на законодавство: Рахункова палата затвердила звіт про свою роботу в 2025 році 45
-
2Іван Калаур: Проєкт нового Цивільного кодексу України суттєво відрізняється від нині чинного, до того ж у ньому враховано актуальні суспільні зміни 38
-
3Сергій Нагорняк: Держава надає всебічну підтримку тим громадянам, які хочуть бути енергонезалежними 34
-
4Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук: Послання є чітким — не може бути безкарності за російські воєнні злочини та злочин агресії 34
-
5В Апараті Верховної Ради України вручили сертифікати учасникам Програми стажування молоді 32

