Наша родина проживає у приватному будинку. На зовнішній стіні є виносний лічильник, і у ньому зламався ввідний автомат. Поясніть, як нам тепер його замінити?
Григорій СИДОРЕНКО.
Київ.
Як повідомили у Київенерго, право розпломбовувати ввідний автомат (ввідний автоматичний вимикач) мають тільки представники Київенерго. Тому вам, пане Григорію, необхідно звернутися до Центру обслуговування клієнтів (ЦОК), до якого прикріплений ваш приватний будинок (дізнатися адресу ЦОК ви можете на сайті Київенерго). Також буде необхідно заповнити бланк заяви на зняття пломби із захисного боксу лічильника. У заявці зазначте причину: «Заміна ввідного автоматичного вимикача — розпломбування з подальшим опломбуванням». Оформлюючи заявку, працівник ЦОК узгодить з вами дату та час виконання робіт.
Оскільки після заміни ввідного автомата потрібно виконати технічну перевірку лічильника, у ЦОК вам мають виставити рахунок за надання цих послуг.
Автоматичний вимикач треба придбати самостійно. При цьому зверніть увагу, що його технічні характеристики мають відповідати характеристикам зламаного (пошкодженого) вимикача, а також вказаній у договорі потужності. Перед покупкою обов’язково впевніться в цьому. Технічні характеристики зазначаються на автоматі: струм (в амперах, А) та напруга (у вольтах, В).
Після того як згідно із вашою заявкою електромонтер Київенерго розпломбує бокс, ви можете замінити автоматичний вимикач на новий.
У попередньо узгоджену з вами дату, зазначену в заявці, до вас завітає електромонтер Київенерго. Він перевірить, щоб технічні характеристики нового автоматичного вимикача відповідали договірній потужності (зазначеній у договорі), опломбує захисний бокс та підпише з вами акт про збереження пломб.
Примітка. Заміна автоматичних вимикачів не входить до переліку робіт, які виконуються персоналом Київенерго в межах експлуатації приладів обліку. Автоматичний вимикач (АВ) не є складовою частиною обліку електроенергії. Це комутаційно-захисний пристрій, який має функції включення-відключення напруги та відключення у разі перевищення значення струму навантаження відносно номінального значення, вказаного на корпусі автоматичного вимикача. У разі встановлення у побутових споживачів АВ на сходовій клітині їх обслуговування (заміна, встановлення, контроль контактів тощо) має проводитися працівниками ЖЕО або організації, на балансі якої перебуває будинок. У разі встановлення АВ у помешкані споживача або у приватному будинку обслуговування (заміна, встановлення, контроль контактів тощо) виконується споживачем або за його рахунок.