У Києві такі дії РФ назвали черговою спробою узурпувати суверенні права України як прибережної держави. «На тлі триваючого нарощування своєї військової присутності вздовж кордону з Україною на суходолі Росія пішла на посилення ескалації в морі. Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, попри відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів інших держав, зокрема України. Поведінка російської сторони вказує на відсутність будь-яких намірів з її боку відмовитись від продовження агресії проти України з використанням військових та гібридних методів», — заявили у Міністерстві закордонних справ нашої країни й закликали Москву негайно скасувати рішення про незаконне закриття окремих акваторій Чорного моря.
Безпека
247
247
З наступного тижня до жовтня 2021 року Росія оголосила про закриття частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань.
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Верховна Рада України прийняла закони 63
-
2Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив про результати пленарного засідання 12 березня 2026 року 46
-
3Діяльність АРМА: у Комітеті антикорупційної політики проведено чергове засідання, присвячене обговоренню стану управління активами 28
-
4Спрощення оформлення первинних документів з надання послуг: Президент підписав Закон 28
-
5Грантове фінансування Венеційського бієнале у разі допуску російських учасників може бути зупинене 27

