Це призвело до безпрецедентного падіння індексів Московської біржі.

«Голос України» вже повідомляв, що військово-політична авантюра господаря Кремля довкола наших кордонів вже дорого обійшлася російській економіці. Найважливіші корпорації країни — «Газпром», «Сбербанк», «Роснефть» — втратили в середньому 10 відсотків своєї вартості. Але це було наприкінці січня. Всього за один день, 21 лютого, за підсумками основних торгів рубльовий індекс Мосбіржі впав на 10,5 відсотка, до 3036,88 пункту, продемонструвавши найбільше одноденне зниження у відсотковому вираженні з березня 2014 року, коли Росія анексувала український півострів Крим. Падіння індикатора під час торгів перевищувало 14 відсотків, що є максимумом із листопада 2008-го. Доларовий індекс РТС, за підсумками основної сесії, втратив 13,2 відсотка, знизившись до 1207,5 пункту. Протягом дня він опускався більш як на 17 відсотків. Востаннє таке падіння спостерігалося у жовтні 2008 року під час глобально економічної кризи.

Зазначається, що обвалилися акції великих російських компаній. Зокрема, подешевшали папери TCS Group, UC Rusal, «Сбербанк», «ЛУКОЙЛ», «АЛРОСА», OZON, «Яндекс», «Роснефть», «Сургутнефтегаз», «НОВАТЭК», «Магнит», «Аэрофлот», ВТБ, АФК «Система», «Татнефть», Polymetal, «Интер РАО», «РусГидро», «Норникель», «Газпром», ПАО «Полюс», «МТС», «НЛМК», «Газпром нефть», «ММК», «Северсталь» та інших. Rusal просів майже на 12 відсотків.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на «Новую газету», долар при цьому піднявся вище 78 рублів, євро — вище 88,68 рубля. Учора на момент верстки номера надійшла інформація, що долар подорожчав до 80 рублів.

Зазначимо, рубль вийшов на перше місце з волатильності у світі. Як повідомляє РБК з посиланням на дані біржового термінала Bloomberg, рівень волатильності становив 33,97%. Основна причина падіння — «геополітична напруженість та зростання санкційних ризиків».