Темою обговорення є наслідки воєнної агресії Росії проти України, повідомляє Укрінформ.
Як зазначається в пресрелізі ПАРЄ, п’ять політичних груп в Асамблеї звернулися з проханням провести термінові дебати з цього питання. Голова Асамблеї запросив Президента України Володимира Зеленського виступити перед Асамблеєю у режимі відеоконференції.
У секретаріаті ПАРЄ повідомили, що в понеділок заплановано звернення Комітету міністрів, виконавчого органу Ради Європи, до Асамблеєї, після чого відбудеться обмін думками з генеральним секретарем Організації Марією Пейчинович-Бурич. Також запланована пресконференція президента ПАРЄ Тіні Кокса.
Весь день вівторок буде присвячений екстреним дебатам, з виступами на яких попередньо записалися понад 190 спікерів.
Наприкінці позачергового пленарного засідання ПАРЄ дасть висновок, який буде надіслано до Комітету міністрів. Більшість у дві третини голосів, необхідна для прийняття цього нормативного акту, встановлена Регламентом ПАРЄ.
25 лютого Комітет міністрів прийняв рішення про призупинення представницьких прав рф. Пізніше Комітет міністрів РЄ вирішив провести консультації з ПАРЄ щодо нових заходів проти росії у відповідь на «серйозні порушення» її статутних зобов'язань як держави-члена. Згідно зі ст. 8 статуту Ради Європи, до будь-якого її члена, котрий серйозно порушує положення статуту, можуть бути вжиті заходи аж до виключення з РЄ.