Лише три члени комітету вважають, що Тирана ще не повністю готова до них, але 53 депутати привітали початок перемовин і закликали країну зберігати темпи реформ, які рекомендувала провести Європейська комісія. У звіті дано високу оцінку твердій відданості Албанії процесам інтеграції, що повністю відображає консенсус між політичними партіями та переважаючу підтримку громадян.

На відміну від Сербії, яка на догоду колишній дружбі з росією не хоче переглядати пріоритети своєї зовнішньої політики й узгоджувати її з Євросоюзом, Албанія стала надійним зовнішньополітичним партнером і залишається його важливим геополітичним союзником. Вона однією з перших запровадила санкції проти росії за її напад на Україну. Як і інші держави Європейського Союзу, прийняла і більше року утримує біженців із східних та південних регіонів України, які найбільше потерпають від обстрілів і бомбардувань.

«Албанія продемонструвала глибоку прихильність до процесу інтеграції, провівши важкі реформи. Результати голосування у Комітеті із закордонних справ свідчать, що Європейський парламент визнає ці зусилля і повну адаптацію Албанії до спільної зовнішньої політики та політики безпеки ЄС. Це визнання заслуг, продемонстрованих країною на шляху до вступу в ЄС», - наголосила євродепутат від Португалії Ізабель Сантос, яка зачитала доповідь на засіданні комітету. І повідомила, що в червні звіт буде винесено на голосування пленарного засідання Європарламенту, а вона від імені Комітету із закордонних справ рекомендуватиме затвердити його. Це прискорить процес розширення Європейського Союзу і надихне інші країни Західних Балкан до прискорення інтеграційних процесів.

Раніше планувалося, що Європейський Союз разом із Албанією почне переговори і з Північною Македонією. Однак ця країна не виконала кілька умов і не владнала свої розбіжності з Болгарією. Тому цю пару нових кандидатів на членство в ЄС роз'єднали, бо інтеграційним шляхом вони просуваються із різною швидкістю.