Я живу в одному зі спальних районів столиці. Вже сім років щодня їжджу на автомобілі на роботу і з неї. І зрозуміло, що дорогу знаю, як свої п’ять пальців. І тут раптом на клумбі, де завжди була по колу головна дорога, змінили знак дорожнього руху. Тепер там потрібно пропускати авто. Добре, що я завжди дивлюся на знаки, проте хочу, щоб мені пояснили наступне: чому, коли в місті змінюють знаки, не можна повісити тимчасово якийсь попереджувальний знак або встановити інформаційне табло? Та чому взагалі змінюють знаки дорожнього руху? Не розумію, якщо тривалий час якась дорога була головною, то що може вплинути на те, щоб вона раптом стала другорядною?
Олена КОРНІЄНКО (запитання надійшло електронною поштою). 
Відповідає заступник начальника Департаменту державної автомобільної інспекції МВС України Володимир РЕЗНІКОВ:
— Оновленою редакцією Правил дорожнього руху передбачено встановлення дорожнього знаку 5.64 «Зміна схеми руху», який вказує на те, що за цим знаком тимчасово або постійно змінено схему руху та (або) встановлено нові дорожні знаки. Застосовується протягом не менше трьох місяців у випадку зміни руху на постійній основі або протягом необхідного проміжку часу у випадку зміни руху на тимчасовій основі та встановлюється не менш як за 100 метрів до першого тимчасового знака.
Зокрема, зміна дорожніх знаків та внесення змін в організацію дорожнього руху на території міста та району належить до компетенції місцевих рад та їх виконавчих органів, районних рад та державних адміністрацій. Таке рішення може бути прийняте у зв’язку із зміною інтенсивності руху транспортних засобів, відкриттям нових житлових районів або з інших причин, які впливають на безпеку дорожнього руху.
Фотоетюд Анастасії СИРОТКІНОЇ.