Відбулася презентація нового дослідження «Стигматизація ветеранів і ветеранок: ситуація в Україні та досвід США», проведеного Українським ветеранським фондом Міністерства у справах ветеранів у співпраці з Сиракузьким університетом (США) та Соціологічною групою «Рейтинг».

Попри значне зростання суспільної підтримки українських захисників, ветерани й ветеранки досі стикаються з упередженим ставленням.
На основі інтерв’ю з ветеранами, їхніми рідними та фокус-групових обговорень фахівці виявили низку стійких уявлень про ветеранів і ветеранок. Зокрема, часто ветеранів сприймають як людей, що потребують допомоги і не здатні до самостійного життя.

Медіа також мають значний вплив на формування суспільної думки. У дослідженні зазначають, що журналісти здебільшого дотримуються етичних стандартів, однак трапляються приклади вживання стереотипних або емоційно забарвлених висловлювань, особливо у заголовках, орієнтованих на привернення уваги.

Як зазначила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час презентації дослідження, ветерани і ветеранки — це люди, які мають унікальний та цінний досвід.

«Ветеранський досвід є цінністю для України, а не викликом для суспільства. Розуміння досвіду ветеранів і ветеранок — це не лише питання етики, а насамперед — питання стійкості держави. Завдання державної політики полягає у тому, щоб створити умови, за яких цей досвід сприятиме розвитку країни, а не перетворювався на причину бар’єрів у цивільному житті. Дослідження, проведене Українським ветеранським фондом, є цінним аналітичним ресурсом, що допоможе нам формувати ефективні рішення, спрямовані на подолання упереджень, розвиток культури вдячності та забезпечення соціальної згуртованості», — підкреслила міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова.

Ознайомитися з результатами дослідження можна на сайті Українського ветеранського фонду.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.