Який красивий український прапор і як гарно він виглядає поруч із прапором ЄС. Вони дуже добре один одному пасують, одні й ті самі кольори. І дуже зворушливо бачити ці прапори поруч.
Пане Голово, шановні народні депутати!
У лютому 2022 року світ увійшов у нову епоху. Путін вірив, що зможе за три дні встановити маріонетковий режим у Києві та стерти сотні років української історії та ідентичності. Він вірив, що зможе перекроїти карту Європи і нав'язати новий світовий порядок. Йому не вдалося.
Ми були не готові, а ми мали бути готові. На щастя, Україна не впала у прірву, вона вистояла. Натхненні неймовірним спротивом України ми, європейці, швидко надолужили.
Це третій візит Парламентської асамблеї до України від початку повномасштабного вторгнення. І щоразу я стаю свідком незламної стійкості та рішучості українського народу. Ваша залізна воля чинити опір російському загарбнику і залишатися нескореними, незважаючи навіть на жахливий ракетний обстріл минулого тижня тут, у Києві – усе це є потужним свідченням вашої патріотичної відданості суверенітету і демократії.
Я хочу вшанувати пам'ять усіх загиблих героїв України і віддати належне всім чоловікам і жінкам в одностроях та всім громадянам України, які щодня протистоять російській агресії.
Я також хочу висловити свою шану всім вам, депутатам Верховної Ради України, які були і залишаються неймовірними послами України протягом всієї цієї війни.
Парламентська асамблея НАТО стояла з вами і з Україною від першого дня. Ми були однією із перших міжнародних організацій, що вигнали росію у квітні 2014 року, і однією із перших, хто підтримав Кримську платформу. (Оплески) Ми були першою групою від інституції НАТО, яка відвідала Україну після початку повномасштабного вторгнення росії. Ми мобілізували політичну підтримку і військову допомогу у наших парламентах та створили спеціальний фонд для допомоги Верховній Раді та демократії в Україні.
Наші заяви на підтримку незалежності України, її суверенітету, територіальної цілісності, права на самозахист і самовизначення залишаються чіткими і незмінними від першого дня. Дозвольте сьогодні ще раз їх повторити.
росія одноосібно несе повну відповідальність за свою незаконну неспровоковану агресію та за смерть, страждання і руйнування, які вона спричинила. російський режим і виконавці злочинів мають бути притягнені до відповідальності за їхні вчинки. Ми рішуче засуджуємо допомогу, яку агресії росії надають режими білорусі, Північної Кореї, Ірану та Китаю. Ми з самого початку чітко заявили, що ця війна стосується не лише України, вона визначатиме світ, у якому будемо жити ми і наші діти.
Україна перебуває на передовій геополітичного протистояння між демократіями та автократіями. Підтримуючи Україну, ми також захищаємо нашу власну безпеку і наші спільні демократичні цінності. Ми віддані підтримці української демократії та права України самостійно обирати свій шлях, у тому числі членства в НАТО.
Звісно, ми зустрічаємося у вирішальний і складний момент, ставки вже не можуть бути вищими. Ми підтримуємо всі зусилля, спрямовані на припинення війни, і ми високо оцінюємо готовність України знову і знову демонструвати відкритість до обговорення обрисів справедливого і тривалого миру. Ми перебуваємо на роздоріжжі, на шляху до дипломатичного вирішення, але ми повинні тверезо оцінювати ці ставки. Результат будь-яких переговорів щодо України стане прецедентом для глобальної безпеки. росія стежить, але за подіями також уважно спостерігають Пекін, Тегеран і Пхеньян. Те, що відбудеться в Україні, вплине і на їхні розрахунки і визначатиме наше майбутнє. І жодні рішення не можуть прийматися про Україну без України. (Оплески)
Слабкість або поступки сьогодні можуть відчинити двері до подальшої агресії завтра. Тепер ми знаємо, на що здатен Путін, і знаємо, що його амбіції виходять далеко за межі України. Повторюся, ми були не готові, коли ця війна почалася. Бути захопленими зненацька один раз – це, можливо, наївність, не бути готовим вдруге було б дурістю.
Протягом багатьох років НАТО та Європа робили щирі зусилля для чесного діалогу з росією. Але у відповідь отримували лише спротив, обман і агресію. У 2010 році Стратегічна концепція НАТО передбачала партнерство з росією, а у 2014 році росія окупувала Крим. Крім того, демократичний Захід прагнув зміцнити мир шляхом поглиблення економічних відносин із росією, зокрема через енергетичне партнерство. У 2022 році Путін спробував захопити Київ. Здається очевидним, що єдиний шлях до миру пролягає через силу. Наші демократичні держави повинні продемонструвати, що демократії сильніші не лише тому, що ми маємо моральну перевагу, але й тому, що ми маємо здатність стримувати, захищати і допомагати нашим друзям протистояти агресії.
Наше завдання і наша відповідальність є чіткими: по-перше, ми повинні і надалі допомагати Україні задовольняти її негайні потреби, давати Україні ресурси для захисту себе, своїх міст і свого народу. Чим сильнішою буде Україна на полі бою, тим сильнішою вона буде і за столом переговорів.
По-друге, нашим пріоритетом має бути забезпечення того, щоб Європа, США та Україна працювали разом над встановленням справедливого і тривалого миру, підкріпленого міцними гарантіями безпеки, до яких усі мають долучитися. Ми повинні надати Україні найпотужніші можливі гарантії того, що росія більше ніколи не зможе на неї напасти.
По-третє, Європа повинна мобілізуватися сьогодні через негайне надання допомоги, але також демонструючи, що вона готова взяти на себе ініціативу щодо гарантування тривалого миру у межах майбутньої угоди і що ми готові взяти на себе набагато більшу частку тягаря за нашу власну безпеку.
По-четверте, я сподіваюся, що Гаазький саміт підтвердить, що НАТО і надалі відіграватиме свою повну роль, координуючи допомогу і навчання через нове командування у Вісбадені, яке минулого тижня відвідали наші члени Парламентської асамблеї НАТО і представники Верховної Ради України.
Виконуючи фінансові зобов'язання, взяті на себе союзниками у Вашингтоні, підвищуючи оперативну сумісність Збройних Сил України з НАТО, надаючи довгострокову практичну підтримку, підтримуючи оборонну промисловість України, а також залишаючи відкритими двері для майбутнього членства України, я рішуче налаштований забезпечити, щоб наша асамблея продовжувала підтримувати Україну і зараз, у цей критичний момент, і в довгостроковій перспективі через сильні політичні заяви, продовжуючи мобілізацію допомоги і підтримуючи всіх вас і вашу роботу у Верховній Раді.
У підсумку. Усі ми прагнемо миру і ніхто більше за український народ, який несе найбільший тягар цього конфлікту. Саме українці борються на передовій, українці переживають випробування, які, як багато хто думав, вже давно зникли з європейського континенту.
Всього лише вчора я відвідав реабілітаційний центр тут, у Києві. Там я на власні очі побачив важку ціну, які платять герої України – ті, хто ризикував усім заради захисту незалежності, ідентичності та суверенітету своєї держави. Щоб ушанувати їхню жертву і зробити так, аби вона не була марною, мир не може бути досягнутий за будь-яку ціну. Це не може бути мир, народжений через капітуляцію, адже справжній мир можливий лише тоді, коли він базується на свободі та силі.
Україна має право бути вільною, заслуговує бути вільною. І наше завдання – допомогти Україні стати сильнішою. Слава Україні!