Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко висловив сподівання, що проєкт закону «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови» (реєстр. № 0309) може бути розглянутий на засіданні профільного комітету вже наступного тижня.

«Сподіваюсь, що, можливо, навіть наступного тижня це питання буде розглянуто в нас на комітеті», — зазначив голова Комітету.

Він також спрогнозував, що підтримка цього законопроєкту буде від усіх фракцій парламенту, як на рівні комітету, так і під час голосування в сесійній залі.

Олександр Мережко наголосив, що реалізація Угоди сприятиме поглибленню партнерства України зі Сполученими Штатами та створить нові умови для політичної, економічної й військово-технічної співпраці.

Зокрема, він зазначив, що наявність американських економічних інтересів в Україні стане додатковим стимулом для підтримки з боку уряду США та чинником, який наближатиме завершення війни.

«Коли американський бізнес матиме відповідні економічні інтереси в Україні, які він буде намагатися захищати, це сприятиме також і загальній підтримці України з боку уряду Сполучених Штатів», — зауважив парламентар.

Окремо він прокоментував зацікавленість європейських партнерів, які також прагнуть брати участь у реалізації проєктів у межах Угоди. За словами Мережка, Прем’єр-міністр України підтвердив, що до участі у розробці корисних копалин в Україні запрошуються також європейські компанії.

Щодо можливої дати розгляду ратифікації в парламенті Олександр Мережко припустив, що це може відбутися вже 8 травня, однак підкреслив динамічність ситуації: «Ми живемо у дуже бурхливий період, і стовідсоткової впевненості в цьому немає».

Голова Комітету також прокоментував зміну риторики з боку адміністрації Дональда Трампа: «Ми вже бачимо, що Трамп готовий продавати зброю Україні. Йдеться про 50 мільйонів, але вважаю, що це тільки початок. Уже відбувається зміна тональності».

Водночас, говорячи про імплементаційні документи, які не були подані разом із основним текстом Угоди, парламентар пояснив, що Верховна Рада розглядає лише той документ, який офіційно представлений Кабінетом Міністрів України для ратифікації.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.