Премія щороку присуджується згідно з Постановою № 2675-VIII від 5 лютого 2019 року. У 2025 році її розмір становитиме 181 680 гривень, що відповідає шістдесяти прожитковим мінімумам для працездатних осіб. Фінансування здійснюється за рахунок коштів, передбачених кошторисом Верховної Ради України.

Цього року на конкурс було подано 61 наукову роботу, з яких після технічної експертизи до відбору допущено 60. За результатами професійного розгляду й у зв’язку з відсутністю подань, що містять державну таємницю, Конкурсна комісія рекомендувала присудити 49 Премій.

Премії присуджено за актуальні дослідження у сферах національної безпеки, обороноздатності, екологічного моніторингу, біомедицини, нанотехнологій, енергетики, математичного аналізу, хімії, а також сільського господарства та машинобудування.

Зокрема, Премії були присуджені за розробки в галузі інформаційних технологій для безпеки та оборони України. Особливу увагу також привернули роботи у сфері біомедичних наносистем, енергоефективних матеріалів, інтелектуальних технологій для БПЛА, а також новітніх методів кібербезпеки.

Премії отримали й дослідники, які працювали над сучасними підходами до терапії аутоімунних захворювань, впровадженням нейромережевих систем для моніторингу стану авіаційної техніки, розробками у сфері 3D-друку, функціональних матеріалів, органічного синтезу, нанокомпозитів, хімії літієвих і магнієвих джерел живлення, а також перспективами розвитку залізничної інфра-структури в умовах повоєнного відновлення.

Присудження Премій має на меті не лише матеріальне заохочення, а й підвищення суспільного статусу вченого, посилення ролі науки у державному розвитку та створення умов для реалізації наукового потенціалу молодих українців.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.