Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Парламенту України проєкт закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» та зміною адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 12447) за наслідками розгляду прийняти за основу з урахуванням пропозиції Комітету.

Комітет на своєму засіданні повторно розглянув проєкт закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» та зміною адміністративно-територіального устрою України (реєстр. № 12447), поданий Кабінетом Міністрів України.

За наслідками розгляду Комітет рекомендував включити його до порядку денного тринадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу з урахуванням пропозиції Комітету щодо виключення пункту 6 розділу І законопроєкту, який стосується внесення змін до Виборчого кодексу України.

Проєктом пропонується внести зміни до шести кодексів та 66 законів України та привести їх положення у відповідність до Закону України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» та врахувати у чинному законодавстві зміни адміністративно-територіального устрою, що відбулися у 2020 році.

Проєктом передбачено внесення змін до законодавчих актів, які містять термінологію, що не відповідає положенням Закону, зокрема такі терміни як:

- місто загальнодержавного, республіканського, обласного, районного значення (підпорядкування);

- селище міського типу;

- сільрада та інші.

Використання у чинному законодавстві цієї термінології створює колізію між нормами законів та може спричинити істотні негативні наслідки під час реалізації норм відповідних нормативно-правових актів суб’єктами правовідносин.

Проєктом пропонуються зміни до положень окремих законів України, якими встановлено, що повноваження органів місцевого самоврядування поширюються лише на територію населених пунктів, що суперечить принципу повсюдності місцевого самоврядування та положенням Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з яким територіальна громада здійснює свої повноваження, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування, на всій своїй території.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.