Зустріч відбулася в межах офіційного скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС за Розділом 26 «Освіта та культура» (Кластер 3 «Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток»).
Українська сторона представила стан адаптації національного законодавства у сфері культури до стандартів ЄС, зокрема щодо охорони і збереження культурної спадщини, мобільності митців та цифрової трансформації.
Від Міністерства культури та стратегічних комунікацій України участь у зустрічі взяв заступник міністра з питань європейської інтеграції Андрій Наджос. Також до заходу в форматі онлайн долучився голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
Особливу увагу надали Стратегії розвитку культури до 2030 року, яка базується на європейських практиках. Європейські партнери поставили запитання щодо механізмів моніторингу реалізації Стратегії та висловили готовність надати підтримку в цьому напрямі.
Представники ЄС високо оцінили прогрес України в галузі культури, зокрема досягнення у медійному законодавстві, які посприяли розширенню програми «Креативна Європа», та ініціативу міста Львів, який вийшов у фінал конкурсу «Європейська столиця культури 2030».
Обговорювали також перспективи розвитку Офісу Креативної Європи, можливість його діяльності в регіонах, серед яких прифронтові.
Із низки тем, що зацікавили європейських партнерів, були:
- законодавчі ініціативи щодо повоєнної відбудови і збереження культурної спадщини,
- підтримка молодіжного мистецтва та культурного різноманіття,
- можливості для поглиблення участі України в культурних програмах ЄС.
Звернули увагу також на потребу у відновленні програм підтримки молодих митців в Українському культурному фонді тощо.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.