Під час розмови з представниками ОЕСР Олександр Корнієнко наголосив, що старт Програми ОЕСР для України, спрямованої на підтримку реформ в нашій державі, є надзвичайно важливим етапом у розвитку двосторонніх відносин. За його словами, Україна вже активно працює в межах цієї програми, а темпи, глибина залучення та швидкість просування, зокрема з боку Парламенту, заслуговують на позитивну оцінку.

Перший віцеспікер підкреслив, що парламентська складова відіграє важливу роль у реалізації ініціатив у межах Програми. Уже виконано значну частину роботи — зокрема в напрямі приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом.

Він також висловив упевненість, що наступні етапи дадуть змогу досягти ще більшого прогресу — як у межах Програми ОЕСР, так і в рамках інтеграційного треку, який тісно з нею пов’язаний.

«Ми цінуємо непохитну підтримку нашої держави та плідну співпрацю між Урядом України й Організацією економічного співробітництва та розвитку. А також активну роботу в межах Global Parliamentary Network. Сподіваємося на продовження цього конструктивного діалогу», — зазначив Олександр Корнієнко. Варто зазначити, що ОЕСР бере активну участь у формуванні Плану відновлення України.

За словами Першого віцеспікера, на сьогодні Україна є асоційованим членом та учасником у 17 органах ОЕСР і успішно виконує вимоги Програми для країни. «Ми вже приєдналися до 37 правових інструментів ОЕСР. Наша амбітна мета — приєднатися ще до 19», — наголосив він.

Наголошувалося, що Україна зацікавлена в розширенні співпраці з ОЕСР на шляху до набуття повноправного членства. «Прагнемо також прискорити процес набуття членства в Організації. Працюємо на всіх рівнях для досягнення цієї мети», — підсумував Олександр Корнієнко.

Перший віцеспікер подякував делегації ОЕСР за візит, плідну співпрацю та підтримку України на шляху до впровадження високих стандартів державного управління, економічного зростання та європейської інтеграції.

ДОВІДКОВО

Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) створено в 1961 році для координації допомоги, яку надавали США та Канада в межах Плану Маршала з відбудови Європи після Другої світової війни. Штаб-квартира ОЕСР розташована в Парижі.

Сьогодні ОЕСР є провідною економічною організацією, що об’єднує 38 економічно розвинених країн. За впливом вона входить до трійки ключових міжнародних економічних установ поряд із МВФ та Світовим банком. ОЕСР нерідко називають «клубом успішних країн» — на її членів припадає понад 62% світового ВВП. Організація є одним із найавторитетніших майданчиків для аналітики та обміну досвідом у сфері реформ і державної політики.

Діяльність ОЕСР спрямована на підвищення ефективності економік держав-членів, покращення соціально-економічних умов і зайнятості, забезпечення сталого зростання як у розвинених країнах, так і в тих, що розвиваються.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України