Про це вона заявила під час виступу на пленарному засіданні Європейського парламенту щодо ролі ЄС у встановленні справедливого і сталого миру в Україні.

Урсула фон дер Ляєн зазначила, що завершення війни в Україні сформує Європейський континент на покоління наперед.

«Йдеться про майбутнє українців, але також і про наше. Погана угода може надихнути росію повернутися знову. Це було б рецептом ще більшої не-стабільності та незахищеності. Натомість справедливий і тривалий мир може започаткувати нову еру добробуту для України, та допомогти нам побудувати нову архітектуру безпеки в Європі», — наголосила Президентка Єврокомісії.

Вона переконана, що справедливий і тривалий мир — це той, який гарантує суверенітет України, поважає її територіальну цілісність та підтримує європейські прагнення:

«Ми стоїмо перед вибором, і Європа має в ньому велику частку. Тож ми повинні зробити все можливе, щоб зміцнити позиції України».

Урсула фон дер Ляєн нагадала парламентаріям про методи, якими росія «веде переговори»: «Вони бомблять; знущаються; вони ховають обіцянки під уламками. путін хоче змусити Україну прийняти неприйнятне, тому перед нами стоїть завдання допомогти Україні вистояти, кинути виклик залякуванням путіна та брати участь у переговорах щодо миру на її умовах».

Зважаючи на це, Президентка Єврокомісії окреслила три пріоритети Євросоюзу на шляху до встановлення справедливого миру. По-перше, підтримати оборону України. По-друге, завершити відмову від російських викопних ресурсів. І по-третє, прискорити вступ України до Європейського Союзу.

Щодо підтримки обороноздатності України Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна та ЄС мають пере-йти до інтеграції оборонних галузей.

«Ми заохочуємо наші держави-члени розміщувати замовлення безпосередньо в українській оборонній промисловості, адже це — найефективніший і найекономніший спосіб підтримати військові зусилля України. Особливо ми зосереджуємося на оборонних технологіях та інноваціях. Протягом усієї війни Україна використовувала технології, щоб змінювати динаміку на полі бою, навіть, і особливо, — коли російські сили переважали чисельністю. Але ми знаємо, що росія також робить висновки з цієї війни. Наша спільна з Україною мета — бути настільки сильними, щоб Україна була «неперетравною» для будь-якого потенційного загарбника», — наголосила Президентка ЄК.

Щодо другого пункту — послабити здатність росії вести війну — Урсула фон дер Ляєн закликала припинити фінансування воєнного бюджету путіна через відмову від російських енергоносіїв. «Доходи від викопного палива залишаються ключовим джерелом фінансування російської воєнної машини. Дозвольте навести дві цифри: на початку війни ми витрачали 12 мільярдів євро щомісяця на російські енергоносії, сьогодні ця сума зменшилась до 1,8 мільярда євро на місяць. Тож припинення фінансування військової скарбниці путіна — це наша ключова безпекова мета», — наголосила вона. 

Третім важливим елементом на шляху до справедливого миру Президентка Єврокомісії вважає прискорення руху України до членства в Євросоюзі. «Це не лише прагнення України. Вступ до Європейського Союзу може бути найсильнішою гарантією безпеки. І це було центральною темою моєї останньої зустрічі з Президентом Зеленським у Римі. Ми наполегливо працюємо з Україною, щоб відкрити перший кластер перемовин про вступ та всі кластери в 2025 році. Приєднання України до нашого Союзу є найбільшою гарантією справедливого та тривалого миру. В нашій історії мир та європейська інтеграція завжди йшли пліч-о-пліч. Тож давайте приведемо Україну до нашого Союзу. Давайте разом іти шляхом миру», — підсумувала Урсула фон дер Ляєн.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.