Так, фахівці нашого Міноборони вперше взяли участь у розробці нового проєкту науково-технічної стратегії НАТО. Партнери зацікавлені в досвіді України у веденні сучасної війни, оскільки ми показали себе як нація, що зупиняє окупантів на полі бою. Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«І в Європейському Союзі, і в НАТО є спеціальні програми щодо розвитку нових технологій, фінансування саме нових винаходів у сфері військових технологій. Приєднуючись до цих програм, ми де-факто інтегруємося в НАТО. Це важливо, поки немає політичного рішення, щоб Україна стала де-юре повноцінним членом Альянсу. Інтеграція дає нам доступ до нових технологій. І це дорога з двома напрямками руху, тобто партнери зацікавлені отримати певні технології від нас, адже Україна показала себе на полі бою як інноваційна нація, як ті, хто може вбивати окупантів кожного дня завдяки новим технологіям», — зазначив він.
Політик додав, що завдяки привілейованому членству України в Організації Альянсу з науки та технологій (STO) ми, не будучи членом НАТО, матимемо доступ до технологій, співпраці й певного грантового фінансування наших проєктів.
«У співпраці з партнерами головна наша вимога — повернення інструкторів до України. Тому що з 2022 року багато програм, зокрема британська та канадська, були зупинені в Україні на наших полігонах. Їх відновлення спростить нам логістику та пришвидшить тренування наших військовослужбовців. Думаю, ми продовжуватимемо навчання наших бійців як на їхній, так і на нашій території за їхніми стандартами та з їхніми тренерами», — підсумував народний депутат.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.