У межах Конференції голів парламентів держав-членів Європейського Союзу, що проходить у Будапешті, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів зустріч з Президенткою Європейського Парламенту Робертою Мецолою.

Він подякував за сильний та послідовний голос Європейського Парламенту на підтримку України, підкресливши, що за час роботи нинішнього скликання ЄП вже ухвалив сім резолюцій на підтримку нашої держави.

«Особливо ціную принципову резолюцію щодо українських дітей, незаконно переміщених і депортованих росією. Це прояв справжнього гуманізму та солідарності з Україною», — зазначив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України закликав Європарламент офіційно визнати масову депортацію кримських татар у 1944 році актом геноциду. На його переконання, це стане потужним сигналом справедливості й історичної відповідальності, а також проявом солідарності з корінним народом України.

Під час зустрічі сторони обговорили низку актуальних питань, серед яких — важливість збереження єдності Європи у фінальному документі Будапештської конференції, критична необхідність розблокування процедур для відкриття Кластеру 1 переговорів щодо вступу України до ЄС, неприпустимість роз’єднання євроінтеграційного процесу України та Молдови, а також зміцнення військової та економічної підтримки України.

«Ми розраховуємо на подальші інвестиції в оборонно-промисловий комплекс України, на конфіскацію російських активів, а також на підтримку ініціативи створення "Коаліції охочих" із міжнародним безпековим контингентом — сухопутним, морським і повітряним», — наголосив Руслан Стефанчук.

Він підкреслив, що Україна прагне справедливого миру, а не капітуляції.

«Ми готові до 30-денного режиму припинення вогню як першого кроку до перемовин, але не підемо на жодні поступки — ані щодо територій, ані щодо наших Сил оборони, ані щодо суверенних рішень. Агресора зупиняє лише сила», — заявив Голова Верховної Ради України.

Руслан Стефанчук відзначив лідерство Європейського Парламенту у підтримці України та висловив сподівання на його активну роль у формуванні майбутньої архітектури безпеки на континенті.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України