11 травня 2025 року Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у фінальній презентації напрацьованих законопроєктів учасниками Школи законотворця 3.0 — програми, спрямованої на пояснення того, як відбувається просування та створення законодавчих ініціатив.

Команди розробляли пропозиції в таких напрямах, як: повоєнні вибори, трансформація освіти, ветеранська та молодіжна політика, податкова реформа.

«Серйозні та актуальні для нашої держави теми. Це підкреслює той факт, що молодь залучена до життя країни та готова брати активну участь у змінах. Детально обговорили з усіма учасниками їхні законопроєкти та дали конструктивний фідбек», — сказав Олександр Корнієнко.

Під час презентації законопроєктів пролунала повітряна тривога через загрозу балістики. Проте, за словами Першого віцеспікера, це не змінило планів заходу — учасники продовжили говорити про роботу Парламенту в укритті, зокрема в умовах повномасштабного вторгнення.

Фінальне голосування за представлені законопроєкти стало завершальним етапом програми. Загалом вона включала низку сесій, присвячених розвитку навичок у законотворчості та політичному процесі. Учасники знайомилися з цілями Школи, обговорювали вплив політики на повсякденне життя та перспективи повоєнного ландшафту. Зокрема, були розглянуті виборчі системи, передвиборчі стратегії та робота політичних команд.

Молодь вивчала, як впливати на законотворчий процес, розробляти законопроєкти, проводити антикорупційну експертизу та взаємодіяти з виборцями. Програма також передбачала практичні заняття з пітчингу ідей, адвокації та політичних комунікацій. Учасники презентували свої напрацювання перед журі, обговорювали стратегії голосування та підсумки навчання.

Олександр Корнієнко подякував молоді за зацікавленість у функціонуванні країни, зауваживши, що в умовах сучасних трендів серед молоді увага до державних процесів є важливою. Багато з тем, що обговорювалися в межах Школи, є, за його словами, надзвичайно актуальними. Перший віцеспікер висловив сподівання, що деякі з ідей учасників можуть бути взяті до уваги при розробці реальних законопроєктів.

Він акцентував, що останніми роками в Україні триває серйозна інституціоналізація та створення законодавчих основ для реформ, зокрема в контексті підготовки до вступу в Європейський Союз. За словами Корнієнка, важливо й надалі вдосконалювати систему та працювати над впровадженням європейських стандартів. У цьому контексті він підкреслив, що вже за кілька років ставлення до законотворців зміниться на краще. Тож Олександр Корнієнко закликав молодь готуватися до активної участі в політиці, брати на себе відповідальність за майбутнє країни й будувати Україну такою, якою хочуть її бачити.

«Класно, що молоде покоління демонструє зацікавленість у політичній сфері, починає робити свої перші кроки. Хтось навіть уже працює та здобуває практичний досвід. Дякую всім учасникам, колегам та організаторам такої важливої програми! Впевнений, що з кимось точно побачимося вже у форматі робочої взаємодії», — резюмував Олександр Корнієнко.

ДОВІДКОВО

Проєкт «Школа законотворця 3.0» реалізується ГО «Покоління Ю» у співпраці з Українською асоціацією студентів та Освітнім центром Верховної Ради України за підтримки Україно-данського молодіжного дому, КЗ КОР «Пластовий вишкільний центр», Університету Короля Данила та Київської школи економіки.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України