Під час зустрічі обговорили підтримку України, досягнення справедливого миру та посилення безпеки в Європі. Також Руслан Стефанчук подякував за послідовну підтримку України з боку Ірландії — як на парламентському рівні, так і через практичні дії уряду. Зокрема, за допомогу українцям, які знайшли тимчасовий захист в Ірландії, та за рішення про збільшення обсягу нелетальної військової й гуманітарної допомоги.
Голова Верховної Ради України поінформував ірландську сторону про важливі кроки України на шляху до досягнення справедливого миру.
«Ми готові до 30-денного режиму припинення вогню як першого кроку до перемовин, але не підемо на поступки щодо суверенітету, територій, ЗСУ чи нашого права обирати союзників», — підкреслив він.
Також він звернув увагу на ухвалення Верховною Радою Угоди про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови як важливий сигнал для міжнародних партнерів.
Під час розмови сторони додатково обговорили необхідність посилення військової допомоги, інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс, конфіскації заморожених російських активів та активної участі Європи у формуванні нової архітектури безпеки на континенті.
Довідково
Конференція голів парламентів країн Європейського Союзу (EUSC) проходила в Будапешті 11—13 травня 2025 року. Це найвищий форум міжпарламентської співпраці в ЄС, на якому визначаються стратегічні напрями та рамки взаємодії між національними парламентами та Європейським Парламентом. Участь у конференції беруть спікери парламентів країн—членів ЄС, президент Європейського Парламенту, а також представники парламентів країн-кандидатів і запрошені спостерігачі з інших європейських держав.
Організатором цьогорічної конференції виступає парламент Угорщини, який з 1 липня 2024 року по 30 червня 2025 року виконує функції координуючого головування. Серед основних тем конференції: підтримка України у протистоянні російській агресії; питання безпеки та оборони Європи; роль парламентів у зміцненні демократичних інституцій; міграційна політика та економічна стабільність. Ці питання були також у центрі уваги під час попередніх міжпарламентських заходів у Будапешті, зокрема саміту Європейської політичної спільноти 7 листопада 2024 року, де обговорювали безпекові виклики, війну в Україні, ситуацію на Близькому Сході, міграційну кризу та економічну безпеку.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.