Підтвердження цього — ратифікація Верховною Радою двосторонньої угоди про утворення спільного інвестиційного фонду. Сама новина про це викликала інтерес в інвесторів, оскільки така угода розцінюється як довгострокова ставка США на економічне співробітництво з Україною.

Про це заявив народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія.

«За угоду проголосувало 338 народних депутатів. Це конституційна більшість. Угода отримала підтримку з боку всіх фракцій та груп, адже всі розуміють важливість не лише економічного партнерства із США, а й зокрема безпекового. Після ратифікації ми перейдемо до другого етапу, де наші урядові перемовники закінчать процес узгодження та підписання двох інших технічних угод, що стосуються регламенту роботи фонду. Ідеться про створення спільної установи, яка у форматі 3 на 3 (представники обох країн. — Ред.) вирішуватиме долю інвестиційних проєктів, що фінансуватиме цей фонд. Також для діяльності фонду треба відкрити рахунки в наших банках. Ми сподіваємося, що до осені фонд уже буде сформований і почне працювати», — зазначив політик.

За його словами, посилення економічної співпраці між Україною і Сполученими Штатами не залишається непоміченим для впливових інвесторів.

«Тільки сама новина про те, що ми підписали й ратифікуємо угоду із США, викликала певний інтерес та зацікавленість інвесторів, зокрема британських, французьких та низки інших держав. Цю угоду вони розцінюють як довгострокову ставку Сполучених Штатів на економічне співробітництво з Україною», — наголосив народний депутат.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.