Участь у зустрічі також взяли заступник міністра Олег Шиманський, керівник відділу операцій ІІ ЄС Генрік Хуїтфельдт, керівниця офісу ECHO в Україні Маріанна Франко та представник FPI Філіппо Ортолані.

Зустріч стала продовженням діалогу, започаткованого під час ланчу послів, що відбувся в Посольстві Швеції 28 квітня. Тоді Мінветеранів уперше провело зустріч з представниками десяти країн-партнерів на стратегічному рівні. Вона була присвячена формуванню спільних інструментів у підтримці ветеранів і ветеранок.

Сьогодні ж Наталія Калмикова детально окреслила ключові пріоритети державної ветеранської політики, а також у межах зустрічі обговорили перспективи співпраці, адже ветеранська політика відіграє зокрема стратегічну роль у контексті безпеки України та Європи.

«Ефективна ветеранська політика — це не лише про турботу. Це інвестиція в безпеку, стійкість і відновлення держави. Наші ветерани й ветеранки є потужною рушійною силою не лише економіки, а й обороноздатності. Їхній досвід, навички, лідерські якості та здатність до адаптації — це неоціненний ресурс. Багато з тих, хто сьогодні повертається у цивільне життя, започатковують власну справу, об’єднують громади. І наша мета — впровадити таку систему, яка дасть змогу кожному ветерану, кожній ветеранці реалізувати свій потенціал і досягти добробуту в цивільному житті. Для нас важливо, щоб європейські партнери бачили в цьому не лише гуманітарний, а й стратегічний вимір, адже без сильних ветеранів неможлива сильна держава. Роботи попереду багато, та ми вдячні кожному партнеру, хто системно підтримує Україну, і я впевнена, що разом ми зможемо більше», — підкреслила Наталія Калмикова.

Учасники зустрічі погодилися: підтримка ветеранів має бути комплексною та довгостроковою. Йдеться про створення системних можливостей для гідного життя — включно з економічною самореалізацією та розвитком ветеранського підприємництва.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.