Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив про ухвалення 14 травня Постанови про Звернення до урядів та парламентів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей щодо вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та консолідації зусиль для припинення порушення прав і свобод кримськотатарського народу Російською Федерацією (реєстр.№ 13272).

«У своєму виступі з трибуни Парламенту акцентував, що ми звертаємося до світової спільноти з тим, щоби страшний злочин 81-річної давнини не був забутий, а ті злочини, які вчиняють зараз щодо кримськотатарського народу, — не були пробачені. Понад двісті тисяч людей — у товарних вагонах, з яких, на жаль, вижили лише половина. Це — страшні сторінки історії кримськотатарського народу. Це — страшні сторінки і нашого українського народу», — сказав Олександр Корнієнко.

За його словами, сьогодні, як і 80 років тому, сталінські й путінські духовні нащадки продовжують катувати, позбавляти волі й життя, поширювати дезінформацію та робити все, аби знову знищити кримськотатарський народ.

«Але неможливо зламати те, що стійке і що завжди буде стояти. Зараз — знову, як і понад 80 років тому, як і вродовж усього останнього століття — сміливі кримськотатарські партизани, активісти з Криму, українські військові, які воюють за Україну в лавах Збройних Сил, продовжують демонструвати путіну: ми будемо боротися і завжди пам’ятатимемо, що Крим — це Україна. Крим буде вільним. Війна закінчиться тільки після повернення українського Криму!» — наголосив Перший віцеспікер.

Олександр Корнієнко повідомив, що Верховна Рада звертається до міжнародної спільноти з такими закликами:

- визнати депортацію 1944 року актом геноциду, як це вже зробили Латвія, Литва, Естонія, Польща, Чехія та Канада;

- засудити воєнні злочини росії: заборону Меджлісу, переслідування, викрадення дітей, насильницький призов, знищення культурної спадщини;

- посилити санкційний тиск на рф до повної деокупації Криму;

- брати активну участь у Міжнародній Кримській платформі, ініційованій Президентом Зеленським;

- сприяти розвитку кримськотатарських і українських студій у провідних університетах світу;

- вжити заходів для звільнення всіх українських політв’язнів, зокрема кримських татар;

- запровадити комплексні заходи для запобігання екологічному лиху, спричиненому мілітаризацією Криму;

- гарантувати свободу віросповідання, слова і зібрань на окупованих територіях.

«Ми не забудемо. Ми не здамося. Ми визволимо Крим. Крим — це Україна. Слава кримськотатарському народу. Слава Україні!» — резюмував Перший заступник Голови Верховної Ради.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.