«Як авторка Постанови про відзначення 600-річчя з’їзду монархів держав Європи у Луцьку дякую колегам за підтримку та спільну роботу — зокрема, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народним депутатам від Волині: Ігорю Палиці (автору ідеї), Ігорю Гузю, Вячеславу Рубльову, Степану Івахіву, а також усім парламентаріям, які долучилися до збереження національної історичної пам’яті», — зазначила перша заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

У 1429 році Луцьк став важливим центром європейської політики. Тут, у серці Волині, відбувся з’їзд монархів і представників провідних держав Європи, де найвпливовіші політики того часу обговорювали ключові питання миру, безпеки та геополітичного майбутнього континенту.

Цей з’їзд — переконливе свідчення того, що Україна здавна була частиною європейської цивілізації: не на її периферії, а в самому центрі великих історичних процесів.
Сьогодні, коли Україна виборює своє повноправне місце в європейській спільноті, події 600-річної давності набувають особливої символічної ваги в контексті євроінтеграційних процесів.

Ювілей Луцького з’їзду стане:

- знаком історичної єдності України з Європейським Союзом;

- важливою складовою частиною політики національної пам’яті;

- потужним стимулом для культурного й туристичного розвитку.

«Це не лише про минуле, це про майбутнє. Про 2029 рік як історичний шанс для великої події, яка об’єднає Україну та Європу навколо спільних цінностей, партнерства і гідності. Україна була, є і залишатиметься невіддільною частиною європейської цивілізації», — зауважила Ірина Констанкевич.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.