До Омбудсмана України Дмитра Лубінця звернулася жінка, яка повідомила про систематичне домашнє насильство з боку своєї дорослої доньки.
«Я негайно скерував запити до Національної поліції України та обласної військової адміністрації для термінового реагування», — зазначив Дмитро Лубінець.
Відтак за втручання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
- поліція здійснила виїзд за місцем проживання та провела оцінку ризиків;
- складено протокол відносно дочки заявниці за ст. 173-2 КУпАП, матеріали спрямовано до суду;
- особу, яка вчиняла насильство, взяли на профілактичний облік;
- родині надали соціальну допомогу та організували соціальний супровід.
Право жінки на захист та притягнення кривдника до відповідальності — поновлено.
Звіт ООН: у квітні зафіксовано найбільшу кількість жертв серед цивільних із вересня 2024 року
Нещодавно Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини отримав щомісячний звіт Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (https://bit.ly/4j2uop9).
«У ньому йдеться, що в квітні в Україні загинуло щонайменше 209 цивільних, ще 1146 — дістали поранення. Майже половина втрат — наслідок масових ударів по українських містах. Під обстріли потрапили: Кривий Ріг, Суми, Київ, Запоріжжя, Харків, Дніпро...» — зазначив Омбудсман Дмитро Лубінець.
Уповноважений зауважив, що серед загиблих — щонайменше 19 дітей, іще 78 дітей дістали поранення. Це — найвищий місячний показник жертв серед дітей із червня 2022 року.
«Моніторингова місія також відзначає тривожну динаміку: з січня по квітень 2025 року загинуло 664 цивільні особи, ще 3 425 дістали поранення. Це на 59% більше, ніж за аналогічний період 2024-го», — наголосив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Важлива розмова з родинами полонених «азовців»
В Офісі Омбудсмана відбулася зустріч із рідними військовополонених «Азову» Національної гвардії України в/ч 3057.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів про роботу над обмінами листами та посилками для військовополонених. Також порушили тему міжнародного впливу на обміни — ОАЕ неодноразово допомагали повернути наших людей. Серед країн — учасниць Робочої групи 4-го пункту Формули миру є країни, які також реально сприяють цьому процесу.
Відповіли на багато інших питань, зокрема про грошове забезпечення родинам військовополонених та повернення полонених, які були засуджені рф.
Окремо обговорили висвітлення обмінів. Це має відбуватися з повагою до наших Захисників. Водночас важливо, щоб міжнародні партнери бачили, в якому стані повертаються наші люди, — це може спонукати їх додатково впливати на ту сторону.
Офіс Омбудсмана.