Віцеспікерка українського Парламенту зазначила:
«У Києві проходили міжнародні заходи WOMEN LEADERS FOR U «Взаємодія заради майбутнього: сила спільнот та партнерства» та захід від ООН Україна «Voices of Ukrainian Women and Youth for Sustainable Peace in Ukraine».
Про силу, лідерство та взаємодію жінок, про голоси молоді, які мають бути почуті та враховані. Дякую організаторам, що тримаєте ці важливі теми у фокусі суспільної уваги. Мала приємність звернутися до учасниць та учасників обох заходів як Віцеспікерка Парламенту України.
Рада, що завдяки Українському Жіночому Конгресу, дедалі більше уваги ми звертаємо на жіночу солідарність та партнерство. Тому важливо сьогодні бути серед жінок, які будують лінію майбутнього. Бо саме жінки через солідарність, професійність і щоденну невидиму працю є тією силою, на якій тримається стійкість нашої держави.
Як казала Герой України парамедикиня Ірина Цибух: «Свобода — це найвища цінність, а щоби бути вільною людиною, треба бути сміливим». Наші сміливі та хоробрі жінки сьогодні виборюють мир для України зі зброєю в руках. У ЗСУ на рівних з чоловіками служать понад 70 тисяч жінок. 20 тисяч — на бойових посадах. 5,5 тисячі — на передовій. Це один із найвищих показників серед країн НАТО.
Тож маємо чесно сказати: за останні роки світ змінився. Змінилася і роль жінок. Це вже не допоміжна функція. Це — основа нових рішень. Жінки мають бути рівноправними учасницями процесів планування та ухвалення рішень щодо миру, відбудови, впровадження змін на всіх рівнях: від ОТГ до Уряду і Парламенту. Це нова суспільна парадигма.
Я щиро переконана: повоєнне європейське майбутнє також належить українській молоді. Маємо з великою увагою та залученням до прийняття рішень ставитися до нашої молоді та її потреб. Адже 58 відсотків молодих людей, відповідаючи на запитання: «Чи хочете ви емігрувати з України?» — кажуть тверде «НІ!». Це більший показник, ніж у 2021 році.
Треба впроваджувати кращі європейські практики роботи з молоддю, активніше залучати молодь до державного управління. Ми у Парламенті також робимо кроки назустріч молоді. Зокрема, створили Молодіжну раду, проводимо стажування. І головне — прислухатися до думки та довіряти українській молоді. Не боятися ділитися з нею відповідальністю за країну.
Жінки та молодь уже формують сьогодення та майбутнє України. І майбутнє, яке ми будуємо разом, має бути не просто мирним. Воно має бути справедливим, інклюзивним і сильним».
Офіційна фейсбук-сторінка Заступниці Голови Верховної Ради України.
Довідково
Міжнародна спільнота «Women Leaders for Ukraine» створена для жінок-лідерок і видатних амбасадорок із метою поширення цінностей свободи та демократії за допомогою наставництва. Цей форум — крок у зміцненні жіночого лідерства в Україні, що сприяє формуванню стійких спільнот та партнерств заради спільного майбутнього. Спільнота відкрита для нових учасниць, волонтерів, партнерів та донорів. Це простір розвитку для підприємиць, корпоративних лідерок та жінок, які прагнуть впливати на соціальні зміни. Програми створені, щоб підтримати кожну жінку на її унікальному шляху, надаючи сучасні інструменти для особистісного зростання, професійної ефективності та впевненого лідерства.
Проєкт передбачає реабілітацію та реінтеграцію ветеранів війни і членів їхніх родин у цивільне життя; морально-психологічну підтримку; юридичну первісну допомогу; фізичну реабілітацію, роботу із сім’ями, дітьми та батьками. Спільнота активно діє як в Україні, так і на міжнародному рівні, організовуючи форуми, тренінги та інші заходи, що сприяють зміцненню ролі жінок у суспільстві та розвитку демократичних цінностей.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.