Верховна Рада на пленарному засіданні ухвалила відразу декілька документів, які загально посилюють захист дітей в умовах війни. Один із цих законопроєктів - № 9495, – проголосований у другому читанні, безпосередньо стосується захисту прав депортованих, примусово переміщених дітей.

Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Ми встановлюємо статус дітей, які були викрадені, переміщені до рф, а фактично депортовані. Документ описує механізм повернення, визначає, хто з українських органів задіяний у цьому процесі. Також ми прописали, яка має бути підтримка і хто її надає після повернення дітей в Україну», - зазначила парламентарій.

Вона нагадала, що частину вкрадених росією дітей вже вдалося повернути завдяки зусиллям Координаційного штабу, посередників таких країн, як Катар, а також за лідерства Президента Володимира Зеленського і програми Bring Kids Back UA.

Народна депутатка додала, що також у цілому було ухвалено законопроєкт №12385, у якому прописано статус дитини, що постраждала внаслідок бойових дій.

«Тут ідеться не лише про дітей, які проживають чи проживали на прифронтових територіях або виїхали з тимчасово окупованих територій. Ми говоримо і про тих дітей, які чи не щодня отримують поранення в умовно безпечних населених пунктах, бо на нас летять ракети та дрони з рф», – наголосила політикиня.

Ще один законопроєкт – №10298 – встановлює більш жорсткі норми щодо усиновлювачів.

«Ми заборонили колаборантам, тим, хто засуджений за національну зраду, громадянам країни-агресора, бути усиновлювачами. Також це стосується осіб, що вчинили сексуальні злочини або домашнє насильство. Ми маємо захистити наших українських дітей і дати їм нормальне майбутнє», – підсумувала Євгенія Кравчук.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України