«У 1990-ті роки на місці колишніх заводів відкривались склади та супермаркети. Радію, коли бачу зворотні приклади - нове виробництво відкрив у Києві завод, який працює на території колишніх складів однієї з торгових мереж. На мою думку, це дуже правильний тренд.

Компанія «ТК - Домашній текстиль» (м. Київ)», в якій зайнято 650 працівників, запустила нову виробничу лінію в’язаних виробів. Зокрема, лінія вироблятиме пледи, светри, шапки, шарфи, складові дитячих наборів «Пакунок малюка». Обсяг інвестицій у цей проект склав $0,4 млн. Монтаж та запуск нового обладнання відбувся на території колишніх складів однієї з торгових мереж.

Будівництво нової виробничої лінії компанія починала спільно з USAID за програмою «Конкурентоспроможна економіка України», але після ліквідації агенції дофінансувала проект самостійно. Для цього були залучені кредити за державною програмою «5-7-9», яка є складовою державної політики «Зроблено в Україні».

З власниками компанії обговорили державні програми сприяння бізнесу, об’єднані політикою «Зроблено в Україні». Особливу увагу приділили програмі «5-7-9», страхуванню інвестицій від воєнних ризиків, а також програмі підтримки проектів зі значними інвестиціями.

У цьому контексті важливо зазначити, що 02 травня 2025 року Комітет з питань економічного розвитку схвалив пропозиції Міністерства економіки України щодо розширення локалізації в публічних закупівлях на 25 товарів, зокрема й на продукцію легкої промисловості.

Українські промисловці продовжують дивувати світ. Попри війну будуються заводи й відкриваються нові виробничі лінії. Примудряються конкурувати не тільки з імпортом, але й з тими виробниками, які платять в конвертах. Держава у ці складні часи має бути поруч з легальним виробничим бізнесом. Будь-які перепони для розвитку промислових компаній неприпустимі. Тільки сприяння. Адже йдеться про податки на фінансування ЗСУ та робочі місця для українців, які залишаються в Україні».

Прес-служба Апарату Верховної Ради України