«Захист депортованих українських дітей та роль Європи в цьому процесі. Цю болісну тему порушили на міжнародній Конференції під патронатом Першої леді Фінляндії пані Сюзанни Елізабет Іннес-Стубб», – повідомляє заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко.
Депутат взяв участь у заході як представник Парламентської мережі (нетворку) ПАРЄ щодо захисту українських дітей. До цього нетворку входять делегати від кожної з 46 держав-членів Ради Європи, а також представники всіх комітетів ПАРЄ.
Під час обговорення учасники конференції зосередились на шляхах повернення незаконно вивезених українських дітей, притягненні агресора до відповідальності за злочин геноциду, а також на підтримці процесів реабілітації та адаптації дітей, яких вже вдалося повернути.
Серед учасників Конференції: Голова Парламенту Фінляндії, Міністр соціального забезпечення Фінляндії, Велика Герцогиня Люксембургу, Єврокомісар з питань юстиції, Генеральний секретар ПАРЄ.
«Цей захід – ще один важливий крок на шляху до відновлення справедливості, притягнення винних до відповідальності та повернення українських дітей додому. Нагадаю, ще на початку 2024 року нашій делегації в ПАРЄ вдалося домогтися ухвалення важливої Резолюції, яка визнала, що депортація та насильницьке переміщення українських дітей на територію росії є ознакою геноциду», – підкреслив Павло Сушко.
Документ підтримали усі 46 держав-членів Ради Європи. Ця Резолюція також передбачає створення спеціального реєстру та ефективного правового інструменту для повернення дітей додому.
«Наша робота в цьому напрямі триває – ми наполягаємо на рішучих діях міжнародної спільноти задля гарантування безпеки українських дітей і прискорення їхнього повернення на рідну землю. Діти мають рости поруч із родинами, у своїй країні та в безпеці. Винні у викраденні дітей мають понести відповідальність», – зазначив український парламентар.
Після завершення конференції відбулося розширене засідання Парламентської мережі ПАРЄ щодо ситуації українських дітей.
«Вдячні нашим європейським партнерам за підтримку та всю подальшу співпрацю, а також усім учасникам конференції за конструктивний діалог і спільну роботу», – додав Павло Сушко.