Стартувала нова хвиля Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай, мета якої — поліпшити обізнаність громадян та нагадати їм про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків, особливо в інтернеті. Міністерство соціальної політики України вже вдруге долучається до ініціативи як генеральний партнер.
Від початку повномасштабного російського вторгнення кількість випадків кібершахрайства та кіберзлочинів суттєво зросла, а збитки від незаконних дій і шахрайських операцій із платіжними картками продовжують збільшуватися. Так, лише за 2024 рік сума збитків від шахрайських операцій із платіжними картками зросла на 37% порівняно з 2023 роком, перетнувши позначку в 1,1 млрд гривень.
У межах кампанії Мінсоцполітики спільно з організаторами — Національним банком України, Департаментом кіберполіції Національної поліції України та Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України — розвінчуватиме поширені міфи, а також розповідатиме, як вберегтися від платіжного шахрайства.
Інформаційна кампанія триватиме до кінця 2025 року та охопить такі питання:
- як перевіряти сайти, чат-боти, на яких користувачі вводять свої платіжні дані;
- безпечні покупки в інтернеті;
- захист фінансового номера телефону;
- як уникнути найпоширеніших схем шахрайства;
- як випадково не стати співучасником злочину та не потрапити в пастку шахраїв.
Про це та інше читайте у соціальних мережах Мінсоцполітики. Там щотижня публікуватимуть практичні поради.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.