Міжнародний бізнес-форум «Візія України 2030» об’єднає експертів, представників законодавчої та виконавчої гілок влади, бізнесу та міжнародних організацій для обговорення довгострокових сценаріїв розвитку України в умовах сучасних глобальних викликів.

Майбутнє України визначатиметься під впливом трьох ключових чинників – війни, змін клімату та розвитку штучного інтелекту. Попри різну природу ці фактори взаємодіють між собою, формуючи нові загрози й завдання для країни – у сфері відбудови, економіки та довкілля.

Серед важливих тем – зелена післявоєнна відбудова як складова довгострокової стратегії сталого розвитку.

Серед головних тем, запропонованих до експертного обговорення: рекомендації для ведення бізнесу за нових фінансово-економічних та геополітичних змін, особливо в умовах воєнного стану та подальшої відбудови та відновлення України; глобальна підтримка України та головні виклики і перспективи на міжнародній арені, війна в Україні та зміна клімату; економічне та зелене відродження України, інвестиційні проєкти та регіональні пріоритети, розвиток екологічно чистої енергетики та інфраструктурних проєктів.

Зокрема на цих питаннях зосередив увагу перший заступних голови Черкаської ОДА Роман Сущенко. Він сказав: «Попри війну Україна продовжує виконувати взяті на себе міжнародні зобов’язання та не відмовляється від своїх кліматичних цілей. Це унікальна можливість інтегрувати державну екологічну політику в ключові сектори економіки, що є важливою складовою низьковуглецевого розвитку та основою подальшого впровадження стандартів сталого розвитку нашої держави. Враховуючи ймовірні загрози соціально-економічному розвитку та зокрема агроресурсному потенціалу, які можливі зі зміною клімату, існує нагальна потреба в підвищенні адаптації до зміни клімату зокрема аграрної сфери.

На виконання одного із основних завдань Стратегії екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату на період до 2030 року ОВА, облрадою та органами місцевого самоврядування приділяється увага питанням адаптації, включеним до регіональних стратегій розвитку, стратегій розвитку громад, а також до програм економічного та соціального розвитку області, районів, міст.

Базуючись на рекомендаціях та чинному законодавстві, орієнтованому на дотримання Європейського зеленого курсу, пов’язаного зі зміною клімату, в області розроблена низка програм, зокрема в галузі с/г, які сприятимуть забезпеченню продовольчої безпеки населення області та поліпшення екологічного стану. Черкаська ОВА орієнтується на амбітні заходи, які направлені на збереження людського капіталу, розвиток  інноваційної економіки, спрямованої на відбудову та відновлення України».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.